Masaż Jacqueta

Masaż Jacqueta – opis masażu

Masaż Jacqueta jest stosowana w kosmetyce u pacjentów najczęściej posiadających cerę tłustą. Cera tłusta charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, które produkują duże ilości sebum. Masaż wykorzystywany jest u osób młodych z trądzikiem pospolitym. Metodyka masażu opiera się na wykonywaniu ruchów ugniatania we wszystkich kierunkach za pomocą opuszków palców tkanki twarzy, które uda się chwycić w fałd. Potem wykonywany jest delikatnymi ruchami uciskającymi masaż skóry, zachowując kierunek od środka na zewnątrz twarzy.

Masaż Jacqueta – przebieg masażu

W obecnych czasach masaż plastyczny wykonywany jest tylko przez lekarza. Wykorzystywane są opuszki palców kciuka i wskaziciela. Techniki, które są stosowane to   uciskanie i pocieranie skóry, która w ten sposób się fałduje. Nie stosuje się głaskania, ani oklepywania.Technika wykonania masażu jest ściśle określana i oparta na kolejnych procedurach występujących kolejno po sobie. Bezpośrednio przed zabiegiem dokładnie oczyszcza się  i dezynfekuje ręce wykonującego masaż. Pierwszym krokiem jest chwyt skóry wraz z tkanka podskórną następnie wykonuje się ugniatanie i wibrację. Ruchy powinny być rytmiczne tak, aby skora była odpowiednio bodźcowania. Masaż rozpoczynamy od okolic nosa, następnie przechodzimy do górnej części czoła ( cała jego szerokość). Kolejnym obszarem na którym pracujemy jest dolna powierzchnia twarzy czyli kości policzkowe, broda. Miejsca najbardziej problemowe powtarza się kilkukrotnie. Do masażu nie wykorzystujemy dodatkowych olejków ani mleczek, gdyż sama cera tłusta nie wymaga dodatkowego nawilżenia. Stosowanie takich preparatów może powodować zaostrzenie objawów.

Masaż Jacqueta – efekty masażu

Masaż Jacqueta wykonuje się w celu zmniejszania produkcji łoju, przyspieszenia krążenia krwi i limfy, zmniejszenie blizn potrądzikowych oraz zapobieganiu powstawania zmarszczek. Każdy zabieg ma swoje przeciwskazania. Nie powinniśmy zalecać masażu plastycznego osobom, które mają opryszczkę lub inne stany zapalne, zmagają się uszkodzeniem skóry jej chorobami i infekcjami. Nie zaleca się masażu dla osób z ciężkim nadciśnieniem tętniczym.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *