Refleksoterapia

Refleksoterapia – masaż zwany akupresurą

Masaż ma na celu poprawę naszej kondycji fizycznej jak i psychicznej. Masażyści często są też wspaniałymi terapeutami, którzy poprawiają nasze życie, eliminując troski i zmartwienia. Odpoczynek i chwila dla siebie należy się dla każdego z nas, ponieważ życie w biegu i brak czasu dla siebie może doprowadzić do przemęczenia, a nawet depresji. Podczas zabiegu masażu odpoczywa nie tylko nasze ciało, ale także umysł. Wyciszenie i relaks pomaga nam się zrelaksować i odpowiednio wyciszyć. Wypoczęty umysł lepiej radzi sobie w pracy jak i w życiu.

Aby wykorzystać chwilę dla siebie można pomyśleć o refleksoterapii. Refleksologia jest nauką o punktach odruchowych, a refleksoterapia pomaga wykorzystać tę wiedzę w praktyce podczas masażu. Obecnie dziedzina ta robi dużą karierę na całym świecie. Uciskanie określonych punktów na stopach odpowiada danym narządom wewnętrznym w naszym ciele. Zabieg ten jest sztuką i nauką w jednym.

Refleksoterapia jak wygląda zabieg

Podczas zabiegu odbywa się terapia jak i relaks dla naszego ciała. Refleksoterapia mówi o niepodzielności ludzkiego ciała i harmonii ciała, umysłu i ducha. Jeżeli jesteśmy zestresowani, mamy bóle kręgosłupa, chcemy poprawić, jakość swojego życia w chorobie – wówczas powinniśmy udać się na ten masaż. Refleksoterapeuta naciska punkty na stopach, aby pacjent mógł zdobyć fizjologiczny stan równowagi. Masażysta nie ulecza naszego organizmu. On powoduje i wywiera nacisk na nasz organizm, który leczy się sam. Refleksoterapia stóp rozpoczyna się przyjemnie. Następnie lekkie uciskania przechodzą w nieco silniejsze. W momencie, kiedy terapeuta trafia na punkt odpowiadający choremu narządowi – pacjent odczuwa ból. Masażysta ugniata i uciska, czasem nawet używa pięści i masuje to miejsce. Zapraszamy na masaż katowice

Refleksoterapia efekty

Nie wiadomo, w którym momencie pacjent poczuje się lepiej, ponieważ na każdego ta terapia działa inaczej. Zazwyczaj ulgę odczuwa się natychmiast, jednak średnio wystarcza około dwunastu zabiegów, żeby zmusić organizm do naprawiania się. Z refleksoterapią nie można przesadzić, ponieważ oddać się jej można jedynie trzy razy w tygodniu. Refleksoterapia odpowiednia jest dla osób, które cierpią na: migreny, bóle kręgosłupa, schorzenia zatok, bezsenność, choroby kobiece, egzemy, mają nadwrażliwe jelita, problemy z przemianą materii i niestrawnością, uskarżają się na zgagę. Zabiegi niewskazane są dla osób z żylakami, przy osteoporozie, chorobach zakaźnych, cukrzycy, owrzodzeniach na stopach, przy infekcjach lub z gorączką. Refleksoterapia jest masażem stopy a poprzez nią masuje się serce, płuca, nerki oraz inne narządy wewnętrzne.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *