Masaż Udvartana

Masaż Udvartana

Już w starożytności używano masażu, jako formy relaksu, a także widziano w nim narzędzie lecznicze. Nawet przyglądając się egipskim papirusom zauważyć można wcieranie olejków w ciało. Wpływ masażu na nasze samopoczucie jest ogromny. W zależności od jego rodzaju uspokaja nasz umysł, relaksuje, dba o nasze zdrowie psychiczne. W stanie przemęczenia, kontuzji lub choroby także jest w stanie wzmocnić nasze ciało. Dzięki niemu możemy zmniejszyć nasilenia się choroby bądź zapobiegać ich wystąpieniu. Masaż ma zastosowanie w wielu dziedzinach. Używany jest w sporcie, kosmetyce czy też relaksacji. Czynniki, jakie możemy uzyskać to poprawienie elastyczności skóry, nawilżenie, zwiększenie masy mięśniowej czy odprężenie.

Masaż Udvartana w czym pomaga

Masaż Udvartana pomaga w kosmetologii, ponieważ ma działanie głęboko detoksykujące. Pomaga walczyć z cellulitem, ponieważ stosuje się pasty i proszki mieszane z olejkiem ayuwerdyjskim. Ciało polane olejkiem posypywane jest proszkiem i wówczas rozpoczyna się zabieg. Z racji, że masaż Udvartana ma szerokie spektrum działania wyróżnia się jego dwa rodzaje. Pierwszy jest bardziej delikatny i używa się przy nim proszków wymieszanych z olejkiem. Druga forma nieco intensywniejsza, polega na użyciu suchych proszków. Odczuwa się wówczas większe tarcie i uczucie wytwarzania ciepła. Poprzez zastosowanie proszków i past masaż ten uważany jest za najlepszy peeling świata. Skóra po zabiegu jest jędrna i nieskazitelnie gładka. Korzyści płynące w masażu Udvartana to oczyszczenie organizmu z toksyn i poprawa napięcia tkanek.

Masaż Udvartana efekty

Efekt taki uzyskuje się dzięki zbożom i ziołom, z których zrobione są pasty i olejki wykorzystywane do masażu. Zawierają one między innymi: witaminę C i kwas krzemowy. Masaż Udvartana jest niezwykle przyjemny i relaksujący. Skóra nabiera blasku a pacjent czuje się wyjątkowo. Masaż wykonywany jest na nagim ciele z osłoniętymi częściami intymnymi. Skóra polana olejem staje się dobrze nawilżona i odżywiona. Dzięki niemu pobudzony jest nasz metabolizm i przyspieszone są procesy spalania tkanki tłuszczowej. Zabieg powoduje detoks organizmu i poprawę krążenia, co wpływa na pozytywnie na cellulit. Peelingumące właściwości wygładzają i oczyszczają naszą skórę. Masaż działa przeciwzapalnie i diuretycznie, ponieważ usuwa nadmiar wody z naszego organizmu. Zabieg polecany jest szczególnie osobą dbającym o sylwetkę i chcącym odzyskać równowagę psychiczną. Pomaga walczyć z nadmiernym poceniem się. Usuwa apatię i ogólne zmęczenie. Masaż trwa około 80 minut, po których wychodzi się zregenerowanym i zrelaksowanym.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *