Masaż Udvartana

Masaż Udvartana – opis masażu

Wyjątkowym masażem jest masaż Udvartana. Masaż jest ogromnym luksusem, dlatego też skorzystajmy z niego, jeżeli tylko możemy. Obecnie bardzo szybkie tempo życia często wprowadza nas w depresje i powoduje napięcia i stresy. Wszystko to odbija się na naszym zdrowiu i życiu. Należy, więc wybrać odpowiednią metodę masażu, która będzie idealna dla naszych potrzeb. Pomoże nam się wyciszyć i zrelaksować. Odpowiednio uciskane punkty na naszym ciele odpowiadają narządom wewnętrznym. Pobudzają je do pracy, pomagają się regenerować. Masaż powoduje, że nasz stan fizyczny jak i psychiczny się poprawia.

Masaż Udvartana – przebieg masażu

Powoduje, że skóra i ciało nabiera widocznego blasku. Powraca sprężystość i elastyczność. Masaż Udvartana jest techniką ajurwedyjską. Masowane jest całe ciało, które na początku polane jest specjalnym olejem, następnie posypane proszkiem. Proszek stanowi idealna kompozycja różnych ziół. Ma właściwości detoksu dla naszego organizmu, stanowi idealny peeling. Po tym masażu skóra jest jędrna, gładka i odchudzona. Ma też właściwości przeciwzapalne i moczopędne. Działa odchudzająco, usuwa cellulit, ponieważ usuwa nadmiar wody zatrzymywany w organizmie. Masaż wykonuje się na nagim ciele. Nie masuje się części intymnych. Masaż odbywa się leżąc na brzuchu. Nogi, ręce i plecy są polewane ciepłym olejem ajurwedyjskim. Szybkimi i delikatnymi ruchami masażysty olejek zostaje rozprowadzony po całym ciele. Kolejno całe ciało obsypane zostaje mieszanką z ziół, co pobudza zmysły gdyż porównywane jest do muśnięcia skrzydłami motyla. Masowanie rozpoczyna się na plecach i później przechodzi na dalsze części ciała. Skończenie masażu pleców, skutkuje zmianą pozycji. Klient kładzie się na plecach i procedura z polewaniem olejem i obsypywaniem ziołami zostaje powtórzona. Masowanie tym razem rozpoczyna się od brzucha i przechodzi na ręce, nogi, uda i stopy. Cały zabieg masażu trwa nawet około 90 minut. Jest to czas tylko i wyłącznie dla nas. Odpręża i relaksuje. Dodatkowo mieszanka ziół działa na nas jak aromaterapia. Coraz częściej w gabinetach masażu zabiegi odbywają się przy muzyce relaksacyjnej. Cały zabieg powoduje, że pacjent zapada w półsen.

Masaż Udvartana – efekty masażu

Masaż Udvartana odżywia i uelastycznia nam skórę, zmniejsza napięcia, stymuluje układ nerwowy, pobudza metabolizm, działa odchudzająco, poprawia krążenie, modeluje naszą sylwetkę, pomaga z nadmierną potliwością, zwalcza przemęczenie i apatię. Każdy z nas zasługuje na odrobinę luksusu. Niezależnie od wieku możemy czuć się przemęczeni. Warto zadbać o siebie samego i o własne samopoczucie.

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *