Masaż twarzy

Masaż twarzy

Masaż twarzy. Wybór rodzaju jak i techniki masażu jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na to nasz wiek, płeć, ogólny stan zdrowia, masa ciała, rodzaj choroby oraz cel, który ma pomóc rozwiązać. Po doznanych urazach lub kontuzjach, najczęściej to lekarz kieruje pacjenta na konkretne zabiegi.

Często jednak przez nasze złe samopoczucie i nienajlepszy stan zdrowia decydujemy się sami na własną rękę szukać pomocy właśnie w masażu. Nie ma w tym nic złego, tylko należy wybrać zaufany salon masażu z wykwalifikowanym masażystą, który zna się na swoim fachu. Masaż ma wpływ na całe nasze ciało.

Dobrodziejstwa z niego płynące odkryli już w starożytności, gdzie nacierano ciała oliwkami. Najpopularniejszym rodzajem masażu jest masaż klasyczny, jednak gabinety oferują coraz to nowe zabiegi wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Masaż twarzy – co właściwie daje?

Żeby poprawić swoje samopoczucie jak i wygląd skóry, zaleca się skorzystanie z masażu twarzy. Dzięki niemu skóra utrzymana będzie w doskonałej kondycji, a nam w widoczny sposób odejmie się kilka lat. Masaż tak naprawdę powinno wykonywać się codziennie podczas codziennej pielęgnacji. Zachęca nas do tego ciągle rozwijająca się medycyna estetyczna.

Masowanie twarzy powinno odbywać się podczas aplikacji kremu, pielęgnacji skóry twarzy czy też zmywaniu makijażu. Dzięki takim czynnościom kosmetyki lepiej przenikają w głąb skóry, a dotyk pobudza krążenie krwi i limfy.

Masaż twarzy – wpływ na skórę

Poprawia się też kolor skóry a sam masaż działa przeciwzmarszczkowo. Masaż twarzy obejmuje uciskanie i głaskanie dziesięciu mięśni odpowiedzialnych za mimikę. Każdy nasz grymas czy też uśmiech powoduje rozciąganie się skóry, która z biegiem czasu pozostaje rozciągnięta. Zabieg ma na celu polepszenie jej elastyczności, usunięcie opuchnięć i obrzęków, a także poprawić koloryt skóry. Masaż katowice

Najmniejsze głaskanie, muskanie i uciskanie naszej twarzy przynosi rozluźnienie i ukojenie. Masaż twarzy jest wspaniałą formą relaksu polecana każdemu. Dzięki odprężeniu podczas zabiegu zmarszczki stają się mniej widoczne a rysy łagodnieją. Masaż twarzy ma zdecydowane właściwości odmładzające.

Masaż twarzy – kiedy najlepiej wykonać?

Najlepiej jest go wykonać wieczorem po demakijażu i po nałożeniu odpowiedniego kremu. Dobrze też przed zabiegiem wykonać peeling, żeby usunąć stary naskórek. Przy tym rodzaju masażu ważna jest systematyka. Codzienne masowanie przynosi ogromne efekty, a wystarczy kilka minut żeby dać skórze twarzy odetchnąć. Masaż twarzy wpływa korzystnie na narządy wewnętrzne, ponieważ masowane są punkty refleksologiczne. Ich stymulowanie pobudza działania naprawcze w naszym organizmie.

Po więcej artykułów zapraszamy na bloga 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *