Masaż tajski

Masaż tajski – na czym polega masaż

Masaż pomaga nam się zrelaksować i rozluźnia napięte mięśnie. Ma dobroczynny wpływ na nasze ciało. Odmładza naszą skórę, która staje się bardziej promienna i elastyczna. Poprzez kremy i olejki do masażu, nasze całe ciało staje się nawilżone i zregenerowane. Wiele technik łączy masaż z innymi takimi jak: aromaterapia lub akupunktura. Masaż tajski jest połączeniem z aromaterapią. Rozluźnia mięśnie i redukuje napięcia. Wykorzystanie ziołowych olejków pozytywnie wpływa na skórę. Obecnie masaż tajski zdobywa coraz większą popularność. Bez problemu znajdziemy go w prawie każdym SPA. Cena zabiegów waha się między 90 a nawet 250 złotych za sesję. Jest to może spory wydatek, jednak warto się na to zdecydować. Nasze odczucia będą ogromne.

Masaż tajski – dla kogo wskazany jest masaż

Masaż tajski pomaga na bóle głowy, problemy z krążeniem i na problemy z trawieniem. Pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz poradzić sobie ze stresem. Obecne szybkie tempo życia sprzyja powstawaniu nerwów i stresu, dlatego zabieg jest idealny prawie dla każdego. Masaż tajski jest masażem głębokim. Łączy ze sobą jogę, akupresurę, aromaterapię, rozciąganie i refleksologię. Podczas masażu osoba masowana leży na macie na podłodze. Dzięki temu masażysta może swobodnie poruszać się i wykonywać pozycję z jogi. Możliwe jest rozciąganie i napinanie mięśni w formie relaksu. Masaż tajski narodził się już w 500r. p.n.e. od tego czasu narodziło się wiele typów tego zabiegu. Dzięki nacisku na odpowiednie punkty na ciele pacjent odczuwa relaks, odprężenie, a jego organizm w szybkim czasie się regeneruje. Stawy pacjenta stają się bardziej elastyczne i rozciągnięte.

Masaż tajski – dobroczynne działanie olejków

Jeżeli podczas masażu tajskiego używane są olejki, to najczęściej jest to olejek lawendowy, palisandrowy, eukaliptusowy, miętowy, jaśminowy czy ylang-ylang. Lawenda łagodzi rany i oparzenia, migreny i bóle głowy. Palisander regeneruje, łagodzi podrażnienia, nawilża skórę i wzmacnia naczynia krwionośne. Eukaliptus ma działanie przeciwzapalne i wykrztuśne, jest idealny przy astmie i zapaleniu zatok. Mięta rozkurcza i ma właściwości antyseptyczne pobudzając układ nerwowy. Jaśmin łagodzi nam migreny i bóle głowy, łagodzi stan napięcia nerwowego, poprawia elastyczność skóry. Ylang-ylang relaksuje i uspokaja, koi nasze nerwy. Masaż tajski ma wiele odmian. Wykonywać można go bez użycia olejków lub z nimi. W tej technice masuje się też stopy, plecy, ramiona i głowę. W technice tej używa się też stempli ziołowych zawiniętych w bawełnę. Masaż tajski w szczególności likwiduje nam ból i łagodzi napięcia.

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *