Masaż szwedzki

Masaż szwedzki

Masaż szwedzki przynosi bardzo duże korzyści nie tylko dla obszaru poddanemu zabiegowi, ale też na cały nasz organizm. Odpowiednie uciskanie, ugniatanie i stymulowanie określonych punktów na ciele wspomaga pracę całego naszego organizmu. Dzięki masażom pozbywamy się toksyn z organizmu. Pobudzone jest krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie mamy lepsze krążenie. Skóra staje się elastyczna i nawilżona. Masaż jest idealny z walką z cellulitem. Pomaga w leczeniu ran i owrzodzeń. Jego pozytywne aspekty najczęściej wykorzystuje medycyna jak i kosmetologia.

Masaż szwedzki – dlaczego warto

Siedzący tryb życia lub zbytnio sportowy czy przeforsowany stan, często ukazuje się w naszym organizmie sztywnością i bolesnością mięśni. Masaż szwedzki jest idealny dla każdego, kto szuka ukojenia i zrelaksowania. Łączy ze sobą wiele metod i to od potrzeb klienta zależy, co będzie wykonywane. Masaż ten wykonuje się w pozycji leżącej przy pomocy oliwki. Jest głęboki, ale też doskonale relaksujący.

Masaż szwedzki – cel zabiegu

Zabiegi mają na celu uelastycznienie mięśni i ścięgien, gdzie magazynowane są wszelakie napięcia. Napięcia mięśniowe wywołujemy niestety sami poprzez złą postawę ciała, często powtarzające się ruchy, stres czy też siedzący tryb życia. Często masażowi szwedzkiemu towarzyszy muzyka relaksacyjna, która potęguje doznania. Masażysta używa nie tylko dłoni, często wspomaga się łokciami lub przedramionami. Stosuje głaskanie, oklepywanie, rozcieranie, piłowanie, wibracje, uciski z przesuwaniem oraz ugniatanie z przesuwaniem.

Masowanie odbywa się wzdłuż włókien mięśniowych, w kierunku przepływu krwi i limfy. Masaż szwedzki może też obejmować całe ciało. Wówczas rozpoczyna się od karku, pleców, tylnej strony kończyn dolnych; następnie klatka piersiowa, brzuch i kończyny górne; kończąc na głowie.

Masaż szwedzki – dla kogo?

Masażu szwedzkiego nie poleca się osobom cierpiącym na choroby nerek, nadciśnienie i choroby krążenia, mające żylaki i zapalenie żył, kobietom w ciąży, osobom z przepukliną, odmrożeniem, zapaleniem skóry, mdłościami i wymiotami, z gorączką. Dzięki masażowi szwedzkiemu czujemy się zrelaksowani. Nasze mięśnie są rozluźnione a stawy rozruszane. Krążenie krwi i odpływ krwi jest usprawnione. Pobudzenie receptorów wpływa pozytywnie na usuwanie toksyn z organizmu. Masaż katowice 

Zrelaksowany i odprężony organizm lepiej śpi i odpoczywa. Skóra staje się elastyczna i nawilżona. Zdecydowanie odmłodnieliśmy. Po takich dawkach pozytywnej energii jesteśmy w stanie lepiej walczyć ze stresem. Jeżeli masaż szwedzki został przeprowadzony prawidłowo nie wystąpią żadne skutki uboczne.

Po więcej artykułów zapraszamy na bloga

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *