Masaż synkardialny

Masaż synkardialny

Masaż jest to działanie mechaniczne, najczęściej w postaci ucisków, które działają leczniczo, relaksująco, kosmetycznie lub profilaktycznie. Osoba szukająca pomocy w masażu może odczuwać różne dolegliwości, z którymi chce się uporać takie jak: migreny, bóle głowy, urazy, kontuzje czy też cierpieć na bezsenność. Lecznicze działanie masażu znane jest już od starożytności, gdzie przed olimpiadami nacierano oliwką ciała sportowców. Poprzez rozwój medycyny, głównie sfery fizjoterapii, masaż stwierdzono, jako formę leczniczą dla ciała. Odpowiednio wykwalifikowany masażysta jest w stanie nawet w stu procentach odzyskać sprawność fizyczną swoich pacjentów. Masaż często odbywa się przy pomocy przyrządów go wspomagających. Jednym z takiego rodzaju zabiegów jest masaż synkardialny, który odbywa się przy zastosowaniu urządzenia posiadającego mankiety.

Masaż synkardialny sposób wykonania

Przy pomocy maszyny wywierany jest ucisk na ciało pacjenta. Urządzenie z mankietami zakłada się na kończyny dolne lub górne, które poprzez swoją długość pozwala dopasować się do masy ciała. Podczas tego masażu bardzo ważny jest rytm serca pacjenta, który jest do niego dopasowywany. Do urządzenia dodany jest aparat EKG, a siła nacisku mankietu oscyluje w granicach 50-100 mmHg. Aparat EKG odpowiedzialny jest za zsynchronizowanie ucisku rękawa z rytmem pracy serca pacjenta. Siła ucisku związana jest z ciśnieniem skurczowym. Im ciśnienie większe tym ucisk będzie mocniejszy. Maszyna działa w momencie skurczania się tętnic, przez co skurcz jest zdecydowanie silniejszy. Masowany pacjent podczas zabiegu leży, jedynie okolice masowane są odsłonięte. Wybór rodzaju masażu jest bardzo ważny i powinien być przepisany przez lekarza. Najczęściej korzystają osoby mające niskie ciśnienie jak i wzmożone napięcie mięśniowe. Masaż synkardialny pomaga przy obrzękach, zwężeniu stwardnienia tętnic, niesprawnym krążeniu układu obwodowego czy zgorzeli cukrzycowej i miażdżycowej.

Masaż synkardialny sposób zastosowania

Coraz częściej pomaga też przy redukcji żylaków kończyn dolnych i górnych. Maszyna wywołuje bodźce w formie nacisku, aby pobudzić siłę skurczową tętnic. Podczas zabiegów regeneruje się siła mięśniowa, a bodźce działają przeciwobrzękowo. Jednorazowy zabieg trwa od 20 do 30 minut. Masaż synkardialny z powodzeniem można nazwać masażem leczniczym, który ma na celu usunąć przypadłość lub zdecydowanie zmniejszyć napięcie w tkankach mięśniowych. Zabiegu tego nie stosuje się w formie relaksacyjnej. Jest to typowy masaż leczniczy i powinien być stosowany wyłącznie u pacjentów, którzy mają wyraźne wskazania.

 

Najlepszy masaż katowice

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *