Masaż stopami Padanghata

Masaż stopami Padanghata

Masażem jak i pozytywami z niego płynącymi interesowano się już w starożytności. Z języka greckiego massein oznacza ugniatać, z języka francuskiego massage nacierać, z języka hebrajskiego machach dotykać. Rodzaj i formę masażu należy dobrać indywidualnie do pacjenta, dlatego najczęściej kierują na niego lekarze w związku z wyraźnymi wskazaniami. Podczas masażu, przy pomocy dotyku wywiera się nacisk na różne tkanki. Masażysta najczęściej używa dłoni, jednak istnieją techniki, które wspomagają się innymi częściami ciała, bądź akcesoriami. Masaż stopami Padanghata to technika ajurwedyjska pochodząca z Indii. Sportowcy sztuki walki „Kalarippayat” po odbytych walkach masowali się wzajemnie stopami.

Masaż stopami Padanghata skutki

Masaż stopami powoduje rozluźnienie, wzmacnia organizm jak i zabezpiecza mięśnie i stawy przed kolejnymi urazami. Masaż stopami najczęściej stosowany był wśród zawodowych jak i amatorskich sportowców. Masaż Padanghata jest masażem całego ciała. Pacjent powinien być nagi, a masażysta masuje jego ciało jedną stopą zanurzając ją w olejku ajurwedyjskim, wisząc na linach przytwierdzonych do sufitu. Osoba masowana leży na matach na podłodze.

Masaż stopami Padanghata przebieg masażu

Zabieg tego masażu rozpoczyna się od delikatnego masowania głowy. Kolejno całe ciało nacierane jest ciepłym i aromatycznym olejkiem. W trakcie trwania masażu pacjent zmienia pozycje. Zabieg rozpoczyna się leżąc na brzuchu, następnie podpieramy się na przedramionach. Kolejny etap to leżenie na boku, leżenie na plecach, a kończy się go w pozycji virasany. Dzięki temu, że masażysta balansuje nad pacjentem na linach przytwierdzonych do sufitu, wykonywane są posuwiste uciski o stałym natężeniu. Masaż stopami dobierany jest indywidualnie w zależności od budowy ciała i dolegliwościach pacjenta. Najlepsze efekty dadzą nam kilkudniowe serie. Masaż stopami Padanghata trwała około 120 minut, jeżeli masowane jest całe ciało. Masaż pojedynczych partii wynosi nie więcej niż 30 minut.

Masaż stopami Padanghata stosuje się najczęściej po wzmożonym wysiłku fizycznym. Działa relaksująco na organizm, przez co pacjent wspaniale odpoczywa, czuje się rozluźniony i szczęśliwy. Dzięki zabiegowi zmniejsza się napięcie mięśni i stawów, a także przyspiesza się ich regenerację. Pacjenci po masażu odzyskują równowagę psychofizyczną, są zrelaksowani i wypoczęci. Masaż ten jest idealny dla osób z zaburzeniami snu, chorobami serca, z reumatyzmem i artretyzmem, cukrzycą. Masaż katowice. Nie poleca się masować kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób z gorączką, z chorobami dermatologicznymi lub pacjentów po urazach, operacjach chirurgicznych i złamaniach.

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *