Masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi – na czym polega masaż

Masaż polega na rozcieraniu, ugniataniu, pocieraniu, głaskaniu naszego ciała, rękami lub innymi częściami ciała lub przyrządami. Masażysta po przeprowadzeniu wywiadu dobiera technikę i rodzaj masażu odpowiednimi do naszych potrzeb. Masaż może być wykonany w gabinetach masażu lub też w wykwalifikowanych SPA. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się masaż stemplami ziołowymi. Koszt jednego zabiegu może wykosić nawet 200 złotych. Zabieg ten znany jest już od 400 lat i jego geneza wywodzi się z Tajlandii. Przed przeprowadzeniem zabiegu masażysta musi przygotować ziołowe stemple. W stemplach tych znajdują się zioła i nasiona konkretnych roślin. Zawinięte w bawełnę są podgrzewane i przykładane do pleców osoby masowanej.

Masaż stemplami ziołowymi – opis stempli do masażu

W stemplach znajduje się trawa cytrynowa idealnie działająca podczas przeziębienia. Rozgrzewa ona nasz organizm i pobudza krążenie. Masaż z trawą cytrynową wspomaga koncentrację i pamięć, ma właściwości antydepresyjne, polepsza ukrwienie skóry. Jej zapach dodaje energii i pobudza nas do działania. Stemple z kurkumą działają przeciw utleniająco, likwidują wolne rodniki, które uszkadzają DNA i błony komórkowe. Kurkuma jest przeciwbakteryjna i przeciwzapalna, poprawiająca krążenie krwi i funkcje wątroby pobudzając ją do zwiększenia wydalania żółci. Stempel kafir to mieszanka papedy, limonki i kafiru – roślin z rodziny cytrusowych. Idealnie oczyszczają skórę, pobudzają trawienie. Przy użyciu stempli z kamforą, która jest pozyskiwana z cynamonowca kamforowego masaż jest przeciwzapalny, działa przeciwgrzybicznie i dezynfekująco. Stemple z kamforą idealnie sprawdzają się też, jako forma aromaterapii. Oczywiście prócz wyżej wymienionych składników wykorzystuje się: miętę, liście eukaliptusa, zieloną herbatę, kardamon, ryż, kakao, cynamon, melisę, grejpfrut czy goździki.

Masaż stemplami ziołowymi – przebieg zabiegu

Masaż zaczyna się klasycznym masażem tajskim. Pacjent leży w jednorazowej bieliźnie na leżance. Masaż polega na delikatnych naciskach, które przechodzą w coraz mocniejsze. Stemple ziołowe tracą swoją wysoką temperaturę i uwalniają substancje czynne, które przenikają do naszego ciała. Po zabiegu nie należy brać prysznica, aby od razu nie usuwać z ciała tych dobroczynnych substancji. Zawsze przy zabiegu włączona jest relaksująca muzyka, która tworzy intymną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Zapach olejków koi nasze zmysły. Masaż stemplami ziołowymi niepolecany jest kobietom w ciąży, podczas menstruacji, osoby cierpiące na poszerzenie żył powierzchniowych, z żylakami, cierpiące na problemy z krzepliwością krwi.

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *