Masaż Shirodhara

Masaż Shirodhara

Masaż Shirodhara. Poprzez masaż działa sie mechanicznie na skórę, mięśnie, tkanki podskórne, ścięgna, więzadła, układ nerwowy, naczynia limfatyczne i krwionośne, a nawet na układ oddechowy i narządy wewnętrzne. Rodzaj i częstotliwość masażu leczniczego powinna być dobrana indywidualnie według potrzeb pacjenta, chyba, że wybiera się masaż relaksacyjny. Najczęściej zabiegi wykonywane są przy pomocy dłoni, jednak coraz częściej używa się akcesoriów lub przyrządów, które wykonują nacisk na ciało. Masaże, które powodują największe rozluźnienie i relaks wykonywane są przy pomocy rozgrzanych kamieni, świec, pędzli, mis dźwiękowych lub pędów bambusa. Wszystko to ma na celu zwiększenie doznań pacjenta i spowodowanie ukojenia i rozluźnienia. Masaż Shirodhara wprowadza pacjenta w świat relaksu, ukojenia i odprężenia. Staje się tak poprzez masowanie obszaru pomiędzy brwiami i czoła przy pomocy rozgrzanego ziołowego olejku.

Masaż Shirodhara na co działa

Stymuluje się w ten sposób obszar tak zwanego „trzeciego oka” i pobudza różne ośrodki znajdujące się w mózgu. Mózg wydziela wówczas substancje typu serotonina, która wywołuje uczucie przyjemności i odprężenia. Cały zabieg odpowiedzialny jest za uwolnienie energii powodując wyciszenie i uspokojenie umysłu. Masaż Shirodhara odbywa się na łóżku/stole do masażu. Masażysta wykonuje masaż twarzy wstępny rozgrzanym ziołowym olejkiem. Kolejno pacjent przesuwa ciało, aby głowa zwisała ze stołu. Dzięki temu olej, który jest wylewany na obszar „trzeciego oka” może swobodnie kapać na podłogę. Te kroki mają za zadanie usunąć złą energię w ciele, wszystkie bóle i całe napięcie. Olej spływający z głowy wpada do misy skąd może być ponownie wylany na czoło. Masaż Shirodhara polecany jest osobą szukającym relaksu, zestresowanym i wierzącym w duchowe oczyszczenia. Pobudza fale mózgowe alfa.

Masaż Shirodhara korzyści

Korzyści płynące z tej techniki to uwolnienie energii, która została zablokowana w ciele; a także jasność umysłu, co pomaga nam w życiu poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji i napływu dużej ilości informacji. Stan, w jaki wpędza nas ten zabieg powoduje u pacjenta łagodny wyraz twarzy i poczucie ukojenia. Wrażenia są tak silne, że osoby masowane wpadają w stan śnienia i ogromny strumień wrażeń psychicznych. Masaż Katowice Shirodhara poprawia pamięć i wzmaga intuicję. Pobudza pracę przysadki mózgowej, która jest odpowiedzialna za wydzielanie potrzebnych gruczołów. Łagodzi bóle głowy, migreny, poczucie beznadziejności, wypalenie zawodowe. Pomaga w leczeniu depresji i chorób psychosomatycznych, a także w leczeniu wielu chorób skóry.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *