Masaż Shantala

Masaż Shantala – historia masażu

Zbawienny wpływ dotyku podczas masażu znany jest już od starożytności. Obecnie odkrywa się coraz szerszy zakres zastosowania. Masuje się już nawet maleńkie dzieci, aby nawiązać z nimi wieź jak i pomoc odkryć świat. Dotyk uspokaja, relaksuje i odpręża. Masaż polecany jest, jako sposób walki z depresją i załamaniami nerwowymi. Poprawia naszą kondycje fizyczną jak i psychiczną. Masaż Shantala swoja nazwę ma od twórcy, kobiety o imieniu Shantala z paraliżem nóg. Siedziała ona i ze spokojem i prostotą masowała swoje dziecko.

Masaż Shantala – przebieg masażu

Masaż najlepsze efekty przynosi, jeżeli jest wykonywany przez rodziców. Całe zabiegi uchwycił na zdjęciach francuski położnik i tak rozpoczęła się przygoda z tym zabiegiem. Podczas masażu w domu musi być ciepło, a ciałko smarowane jest oliwką. Dziecko nie może być po posiłku. Siadamy nad dzieckiem i rytmicznie je masujemy. Podczas całego zabiegu nie odrywa się rąk od ciała malucha. Każdy ruch powtarzany jest kilka razy i „zamykany” ruchem obejmującym. Cały zabieg trwa około 5 minut. Nie może być wykonywany, jeżeli dziecko nie współpracuje, czyli: jest zniechęcone, senne, marudne – wówczas trzeba przerwać zabieg. Masaż Shantala ma być przyjemnością zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Po masażu dziecko może zostać wykąpane, aby zmyć z ciałka oliwkę. Zabieg na maluchu można wykonywać nawet codziennie już od drugiego miesiąca życia dziecka. Są to intymne i niezapomniane chwile z własnym dzieckiem. Regularny masaż zaspokaja potrzebę kontaktu i dotyku. Stwarza się emocjonalna więź i zwiększa się poczucie bezpieczeństwa maluszka. Zabieg wycisza i uspokaja, pomaga wyregulować sen. Bardzo korzystnie wypływa na stan skóry i krążenie. Dzięki pobudzeniu układu limfatycznego poprawia naturalna odporność maluszka.

Masaż Shantala – wskazania do masażu

Szczególnie polecany dla dzieci cierpiące na kolki. Może pomóc w trwaniu i oddawaniu gazów. Kolka jak wiadomo jest zmorą dla świeżo upieczonych rodziców, kiedy to dziecko niemiłosiernym płaczem obrzydza im dopiero, co rozpoczęte macierzyństwo. Nie wiadomo skąd i dlaczego kolka u malucha występuje, jednak lekarze widzą w niej także problem psychologiczny. Dziecko w brzuszku miało miło ciepło i przytulnie, a nagle musi zmierzyć się z otaczającym go światem. Podczas masażu pobudzane są receptory czuciowe na skórze, co pomaga maluchom odbierać doznania dotykowe. Pobudzony zostaje układ nerwowy, aby nauczyć się lepiej czerpać informacje z otoczenia. Wykonując te czynności rodzic daje dziecku swój dotyk niezbędny dla prawidłowego rozwoju. Buduje się zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *