Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny – historia masażu

Masaż może przygotowywać mięśnie do wysiłku, mieć cele lecznicze, przeciwobrzękowe lub relaksacyjne. Jest polecany dla każdego, jako forma odnowy fizycznej jak i psychicznej. Jego historia wywodzi się już od starożytności. Znakomicie znany też w Chinach i Indiach. Jego doskonałe właściwości lecznicze doceniane są po dzisiejszy dzień. Masaż relaksacyjny w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny. Szybkie tempo życia i ciągły brak czasu zmusza nas czasem do wyciszenia się i naładowania baterii.

Masaż relaksacyjny – przebieg masażu

Idealnym rozwiązaniem wówczas jest wybranie się do gabinetu SPA lub kosmetycznego, gdzie możemy rozkoszować się różnymi rodzajami masaży. Obejmują one naszą strefę fizyczną jak i psychosomatyczną. Masaż relaksacyjny możemy wykorzystywać nawet codziennie. Jednorazowy zabieg trwa około godziny. Trudno jednak zdecydować się na jego rodzaj, ponieważ jest ich mnóstwo. Każdy masaż oddziałuje na naszą psychikę jak i nasze ciało. Różne rodzaje masaży wywodzą się z różnych kultur, dlatego ich bogactwo jest tak duże. Podczas masaży relaksacyjnych korzysta się też z aromaterapii. Kremy i olejki używane do zabiegów najczęściej pachną różami, drzewem sandałowym czy ylang-ylang. Dzięki nim w gabinecie stwarzana jest intymna i odprężająca atmosfera. Dzięki oliwce na ciele stwarzany jest poślizg, który pomaga w masażu. Masaż relaksacyjny może być wykonywany w pozycji leżącej lub siedzącej. Pozycja musi zapewniać dostęp do poddanych masażowi miejsc. W technikach masażu przeplata się: głaskanie, ugniatanie, uciskanie, i rozcieranie. Ruchy wykonywane są powolnie i bardzo dokładnie. Mają one na celu obniżyć napięcie mięśni i nerwów. Każdy masaż relaksacyjny ma za zadanie nas odprężyć. Wśród najpopularniejszych znajduje się: masaż klasyczny, stemplami ziołowymi, masaż Ma-uri, masaż Shiatsu, gorącymi kamieniami, masaż Lomi Lomi, masaż aromaterapeutyczny, masaż czekoladowy, ujędrniający, dla kobiet w ciąży. Każdy rodzaj masażu relaksacyjnego ma nas uspokoić i pomóc pozbyć się stresów.

Masaż relaksacyjny – efekty masażu

Po masażu krążenie krwi i limfy jest lepsze, reguluje się nasza gospodarka wodna, zwalczona staje się bezsenność. Masaż relaksacyjny nie jest stricte zabiegiem leczniczym, dlatego prawie każdy może z niego skorzystać. Nie poleca się masażu dla osób z chorobami układu krążenia, chorych na nowotwory, z hemofilią, w trakcie trwania infekcji wirusowych i bakteryjnych, w czasie chorób skóry i dermatologicznych. Nie każdy rodzaj masażu będzie też nadawał się dla kobiet w ciąży i dla starszych osób. W razie wątpliwości należy zapytać lekarza.

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *