Masaż qigong

Masaż qigong – historia masażu

Odpowiednio przeprowadzony masaż nigdy nie przyniesie nam negatywnych skutków. Bieganina, życie w stresie i ciągła gonitwa sprawiają, że mamy duże stresy i napięcia. Długotrwały taki stan może doprowadzić nawet do wystąpienia depresji. Nie można, więc na to pozwolić i należy rozpocząć działać. Warto zainteresować się masażem qigong, który wyreguluje ciśnienie, pomoże przy bólach kręgosłupa, usunie stres i przywróci nam równowagę. Masaże qigong odbywają się z chińskimi mistrzami. To oni wprowadzą nas w świat medycyny chińskiej opartej na qi (czi). Cały masaż trwa zgodnie z tą energią. Chińska medycyna ludowa jest najbardziej popularną dziedziną. Liczy ponad cztery tysiące lat i ma coraz więcej zwolenników. Często sprowadza się do bioenergetyczności, co uzdrawia nasze ciało.

Masaż qigong – przebieg masażu

Qi reguluje krążenie w organizmie, przywraca energię w naszym ciele. Masaż wykonywany zgodnie z tą metodą pozwala zachować zdrowie, powoduje powolne starzenie się ciała. Wykonywany regularnie przynosi super efekty. Masowanie punktów na ciele jest odzwierciedleniem naszych organów wewnętrznych, dlatego masaż pomaga w leczeniu wielu chorób. Masaż qigong jest to masaż całego ciała. Szczegółowo masowane są: plecy, głowa, brzuch, klatka piersiowa i kończyny. Na całym naszym ciele znajdują się punkty akupresury, dlatego masażysta musi posiadać dużą wiedzę i musi wiedzieć, co robi. Sztuka qigong często znana jest, jako zespół ćwiczeń. Dzięki nim ustępują migreny i bóle głowy. Ćwicząc stajemy się silniejsi i bardziej odporni na stres. Potrafimy kierować własnym życiem, aby biegło właściwym torem. Jeżeli nas coś spotyka, to jesteśmy na to doskonale przygotowani. Ćwiczenia czy masaże przebiegają w zgodzie z naturą. Powodują długowieczność i pokojowe nastawienie do świata. Dzięki nim ustępuje zmęczenie, umysł pracuje lepiej, a ciało staje się sprężyste. Całe nasze życie opiera się na właściwym przepływie energii. Musimy o niego dbać, ponieważ tylko jego przepływ sprawi, że będziemy szczęśliwi bez chorób i zmartwień.

Masaż qigong – efekty masażu

Zatrzymanie energii w jakimś miejscu w naszym ciele powoduje choroby i nieszczęścia, które nas spotykają. Ćwiczenia i masaż w rytm tej idei idealnie sprawdzają się przy bólach kręgosłupa,, problemami z dyskiem. Regularnie wykonywane pomagają wrócić do sprawności sprzed urazów. Często dzięki niemu udaje się uniknąć inwazyjnych zabiegów czy operacji. Wsparcie psychiczne, jakie otrzymuje się dzięki chińskiej medycynie jest nieocenione. Wzmacnia nasz umysł, a co za tym idzie ciało. Stajemy się twardzi jak głaz. Nic i nikt nas nie pokona w drodze od celu.

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *