Masaż Prenatalny

Masaż Prenatalny

Masaż jest zabiegiem coraz bardziej popularnym zarówno w dziedzinie fizjoterapii jak i kosmetologii. Wpływa na nasz stan fizyczny jak i psychiczny. Jest zespołem ruchów wykonanych przez masażystę wywierających ucisk na tkanki. Masując z określoną siłą i tempem uzyskuje się oczekiwane efekty. W zależności od tego, co chcemy uzyskać przy pomocy masażu zależy, na co powinniśmy się zdecydować. Przed zabiegiem masażysta powinien przeprowadzić z nami wywiad, aby odpowiednio dobrać technikę. Każdy rodzaj masażu ma też przeciwwskazania, dlatego dokładny wywiad z pacjentem jest bardzo ważny. Ostatnimi czasy bardzo modny stał się masaż prenatalny. Jest to zabieg ciążowy wykonywany kobietom między trzecim a ósmym miesiącem ciąży. Ten czas jest najbardziej stabilny i bezpiecznym podczas całej ciąży, dlatego właśnie wtedy możemy decydować się na te zabiegi.

Masaż Prenatalny czego potrzebuje kobieta

Będąc w ciąży kobieta potrzebuje spokoju, ciszy i relaksu, toteż poddanie się masażowi prenatalnemu będzie strzałem w dziesiątkę. Podczas zabiegu kobieta leży na boku lub siedzi, rzadko leży na plecach. Masażysta lekko ugniata i głaszcze prawie całe ciało ciężarnej. Lżej obchodzi się z brzuchem i odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Podczas masażu używane są olejki i kremy bezpieczne dla kobiet w ciąży. Ciało kobiety w ciąży diametralnie się zmienia. Masaż prenatalny przeciwdziała powstawaniu rozstępów i żylaków, poprawia kondycję skóry, reguluje ciśnienie krwi. Dotyk wpływa dobroczynnie na cały układ hormonalny, oddechowy, limfatyczny i wydalniczy. Masaże likwidują lub pomagają w zmaganiu się z bólami pleców lub obrzękami nóg. Pomagają lepiej przygotować się do porodu.

Masaż Prenatalny efekty

Dzięki masażowy spada poziom stresu, a wzrasta poziom hormonu szczęścia. Ciało w ciąży, które jest odpowiednio masowane i nawilżone nie traci sprężystości i jędrności zwłaszcza w okolicach brzucha i biustu. Masaż prenatalny nie może być wykonywany w ciążach zagrożonych, kiedy występuje krwawienie z dróg rodnych, podczas nadciśnienia tętniczego, w ciąży wielo płodowej, w niektórych stanach patologicznych ciąży np. przy łożysku przodującym. Masaż prenatalny może być wykonywany także po porodzie, jako wsparcie w szybszym odzyskaniu formy sprzed ciąży. Decyzja o masażach prenatalnych nie należy tylko i wyłącznie od przyszłej matki. Wymagane jest też pozwolenie od lekarza prowadzącego ciążę, że nie ma żadnych przeciwwskazań. W Polsce masaże prenatalne są niezbyt popularne, jednak cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Często są prezentem podczas przyjęcia baby show er.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *