Masaż polinezyjski

Dlaczego warto wybrać masaż polinezyjski

Dzięki masażowi wyciszamy się i odzyskujemy wewnętrzny spokój. Uzdrawia on naszą sferę fizyczną jak i psychiczną. Masaż polinezyjski jest hawajską koncepcją, która uważa, że życie i osiąganie spokoju ma bardzo duży związek z obfitością energii. Jeżeli energia jest zaburzona wówczas występują u nas choroby i stany napięcia. Spotęgowany jest stres a nawet depresja. Dobrodziejstwa płynące z masażu polinezyjskiego wywodzą się od hawajskich szamanów Kahunów. Mają właściwości terapeutyczne i energetyczne.

Przebieg masażu polinezyjskiego

Najbardziej znany masaż z grupy polinezyjskiej to masaż ma-uri. Jest to technika relaksacyjna. Wywodzi się z Nowej Zelandii i nauczony został od mistrzów uzdrawiania, sztuki masażu i życia w zgodzie z naturą. Masaż polinezyjski pochodzi z Hawajów i Polinezji, dlatego też nazywany jest, jako masaż hawajski lun lomi lomi. Podczas tego masażu pacjenci wprowadzani są w stan półsnu. Poprawia się wówczas jej stan zdrowia, stosunki międzyludzkie są naprawione, następuje wyciszenie. Masaż polinezyjski odbywa się przy muzyce relaksacyjnej puszczanej w tle. Zabieg obejmuje połączenie rytmu, muzyki, energii i klimatu, jaki tworzy się między pacjentem a masażystą. Ma cechy masaży leczniczego, relaksacyjnego i odprężającego. Dotyk podczas masażu jest miękki i naturalny. Mięśnie dotykane w ten sposób mają mieć przywrócony przepływ energii w ciele. Masaż polinezyjski obejmuje całe ciało z wykluczeniem miejsc intymnych. Dotyk idealnie współgra z muzyką w tle.

Efekty masażu polinezyjskiego

Masaż polinezyjski jest hawajską koncepcją, która uważa, że życie i osiąganie spokoju ma bardzo duży związek z obfitością energii.Masaż polinezyjski zmniejsza napięcie, poprawia, jakość mięśni, łagodzi bóle stawów, wpływa na lepsze ukrwienie naczynek, likwiduje problemy trawienne i zaparcia, dodaje nam energii, wycisza, uspokaja, uspokaja system nerwowy. Masowanie rozpoczyna się od pleców skupiając się na kręgosłupie. Następnie przechodzi się do nóg. Pozwala to na pozbycie się tzw. uczucia ciężkich nóg. Masaż polinezyjski kończy się masażem twarzy. Nie możemy skorzystać z masażu, jeśli borykamy się z stanami zapalnymi skóry, z wysoką gorączką, nowotworami,, schorzeniami nerek i wątroby.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *