Masaż motyla

Masaż motyla – czym jest masaż

Masaże sprawiają, że nasza skóra jest lepiej dotleniona. Usuwany jest martwy naskórek, skóra zaczyna lepiej oddychać, przez co używanie codziennych kosmetyków jest skuteczniejsze. Po masażu skóra i ciało przygotowane są do odnowy, zmarszczki są wygładzone i wyglądamy młodziej. Masaż łagodzi napięcia emocjonalne, dlatego tak bardzo poprawia nam samopoczucie. Ostatnio jest coraz częściej wykorzystywany dla dzieci, aby pomagać w ich przypadłościach chociażby kolce niemowlęcej. Zwolennicy tzw. masażu motyla twierdzą, że idealnie nadaje się dla dzieci, chociaż i sportowcom przynosi duże efekty i jest pomocny.

Masaż motyla – historia masażu motyla

Pomysłodawcą tej techniki jest Eva Reich. Jest to lekarka, która opracowała tą metodę. Opracowała ją poprzez obserwację podczas leczenia ludzi, oraz bazując na doświadczeniach swojego ojca. Jej ojciec współpracował blisko z psychologiem Zygmuntem Freudem. Doktor Eva pracowała w placówkach z wcześniakami. Zauważyła, że wiele działa dotyk i ma bardzo dobre cechy. Masaż motyla traktowany jest, jako łagodna terapia bioenergetyczna. Musi być bardzo delikatny i przypominać muśnięcia skrzydełek motyla. Stąd wzięła się jego nazwa. Nie bez powodu po narodzeniu dziecka daje się je od razu przytulić matce. Dotyk sprawia, że dziecko ma poczucie bezpieczeństwa. Uspokaja się i lepiej radzi sobie z otaczającą go nową rzeczywistością. Masaż motyla stosuje się u dzieci najczęściej, aby złagodzić kolki, czy inne problemy trawienne. Bardzo często małe dzieci a zwłaszcza wcześniak mają niewykształcone jelita, które muszą nauczyć się trawić pożywienie. Masaż motyla ma im w tym pomóc. Pomaga też wyciszyć i rozwiązać problemy ze snem. Lęki dzieci wyciszają się, nawet zauważono wyciszenie nadpobudliwości. Masaż motyla daje pozytywne efekty u dzieci z autyzmem. Redukuje on ich nadwrażliwość dotykową.

Masaż motyla – efekty masażu motyla

Najlepsze efekty masażu motyla zauważa się, kiedy jest on wykonywany przez rodziców. Wówczas i rodzic odczuwa korzyści z niego płynące. Zmniejsza się wtedy napięcie, złagodzona jest depresja poporodowa u matek. Masowanie matki po porodzie tą metodą pomoże jej szybciej się zregenerować, wyciszyć i dojść do siebie. Właściwie wykonywany masaż nigdy nam nie zaszkodzi. Warto lepiej przyjrzeć się tej metodzie i przetestować jej działanie. Kontakt dotykowy powoduje wystąpienie lepszej więzi. Aby dobrze wykonywać masaż motyla można zapisać się na kurs, nabyć książki lub płyty DVD. W Internecie można wyszukać materiały samej doktor Reich. Wiedza na ten temat jest łatwo dostępna, wystarczy po nią sięgnąć.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *