Masaż Misami Tybetańskimi

Masaż Misami Tybetańskimi

Masaż jest to wywieranie nacisku na nasze ciało, przez co poprawia się nasza kondycja fizyczna jak i psychiczna. Masażysta jest zarazem terapeutą, który od rozmowy z klientem powinien zacząć pracę. Odpowiednio dobrany masaż, technika i czas jest istotną rzeczą w całym przedsięwzięciu. Jedną z bardzo relaksacyjnych metod jest masaż misami tybetańskimi. Porusza on poprzez dobroczynną wibrację, każdą komórkę naszego organizmu. Masaż misami tybetańskimi opracował fizyk Peter Hess pod koniec XX wieku. Dźwięki, jakie wydają misy mają bardzo subtelne tony. Dzięki temu jesteśmy w stanie odkryć piękno i harmonię w naszym życiu. Masaż misami ma dużą siłę działania mimo tego, że jest bardzo delikatny.

Masaż Misami Tybetańskimi – jak działa

Masaż odbierany jest przez wszystkie nasze receptory. Nie jest w żaden sposób krępujący, gdyż nie trzeba się do niego rozbierać. Zabieg zaczyna się leżąc na materacu na brzuchu. Wykonawca uderza pałeczką w jedną z mis i unosi ją nad całym ciałem. Dźwięki wychodzące z mis rozprzestrzeniają się po całym pomieszczeniu. Następnie cynowe misy różnej wielkości ustawiane są na plecach klienta, na miejscach uzgodnionych, co do jego potrzeb. Podczas tego masażu energia skupiana jest głównie na karku, barkach i plecach, czyli miejscach, w których gromadzi się najwięcej napięć. Taki sam zabieg powtarzany jest z misami ustawianymi na rękach, nogach i brzuchu. Podczas uderzeń ciało masowanego przechodzą delikatne wibracje, określane też, jako mrowienie.

Masaż Misami Tybetańskimi – dlaczego relaskują

Łagodne dźwięki są dodatkowym czynnikiem relaksacyjnym, który rozluźnia mięśnie. Podczas masażu misami klienci często zasypiają. Cały zabieg trwa około godziny. Misy, które używa się do masażu wykonane są z cyny. Ważą od 0,1 do 1,5 kilograma, a ich średnica wynosi od 10 do 26 centymetrów. Dźwięk, który z nich się wydobywa nazywany jest wielotonem nieharmonicznym. Jego częstotliwość uzależniona jest od rodzaju misy oraz od siły uderzenia. Masaż misami tybetańskimi dobrze sprawdza się dla pacjentów, którzy mają dolegliwości związane z napięciami mięśni, nerwobólami, nerwicą, bezsennością, rwą kulszową lub półpaścem. Dźwięki powodujące drgania na naszym ciele delikatnie masują nasze mięśnie i narządy, podcierają głęboko i przenikają do ich wnętrza.

Masaż Misami Tybetańskimi zastosowanie

Masaż misami tybetańskimi stosowany jest zarówno w lecznictwie jak i kosmetyce. Mogą z niego korzystać osoby chore jak i zdrowe. W czasie zabiegu uzyskuje się stan dużego odprężenia i relaksu. Po wykonaniu serii zabiegów odczuwamy więcej energii, wyglądamy lepiej, a nasz organizm odzyskuje zdolność samoregulacji.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *