Masaż mioplastyczny – charakterystyka masażu
W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej poddają się różnym zabiegom estetycznym. Masaż mioplastyczny jest co raz częściej stosowany jako uzupełnieniem wszelkich zabiegów związanych z chirurgią plastyczną ale również może być stosowany jako alternatywa dla osób,które nie chcą się poddawać żadnemu inwazyjnemu zabiegowi. Jest to świetna technika w walce z procesem starzenia oraz zwyrodnieniami mięśni twarzy. Stworzona została przez Jewgienija Sidiakina, który ma za sobą wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji ciała oraz twarzy. Technika ta opiera się na masażu mięśniowo- powięziowym, a jej głównym celem jest lifting ze wzmocnieniem i wyrównaniem konturów twarzy. Jest to bardzo intensywna metoda masażu która poprawia elastyczność skóry oraz zmniejsza napięcie. Średniczas trwania zabiegu to ok 30-60 min.
Masaż mioplastyczny – przebieg masażu
W masażu mioplastycznym nie jest przekraczana granica bólu dlatego jest on przyjemny w odczuciach. Aby uzyskać zadowalające efekty
masaż powinien być stosowany regularnie. Pod względem efektu technikę tę można porównać do korekcji plastycznej, jednak jak już wcześniej zostało wspomniane pod względem bezpieczeństwa jest o wiele lepsza. Może być wykorzystywana jako etap przygotowania przedplastycznego oraz jako uzupełnienie rehabilitacji pourazowej. Tym samym pomagając tkankom twarzy na szybszą i bardziej efektywną regeneracje po wszelkich uszkodzeniach. W trakcie zabiegu opracowywane dokładnie tkanki w celu odblokowania naczyń krwionośnych i limfatycznych, uaktywnienie regeneracji tkanek, odbudowy mięśni, które pod wpływem wieku są bardziej napięte i mniej elastyczne. Efekt wizualny po zabiegu jest tylko ,,efektem ubocznym,, naszego działania. Głównym celem jest odbudowa tkanki na poziomie komórkowym. Tkanki są lepiej dotlenione co w konsekwencji skutkuje lepszym odżywieniem poszczególnych substancji oraz wody. Zostają pobudzone procesu naprawcze co pomaga w oczyszczeniu tkanek.
Masaż mioplastyczny – efekty masażu
Wymienione zalety masażu nie są jedynymi, korzyściami z jego stosowania. Do innych wskazań należy: migreny, bóle głowy, zawroty głowy, bruksizm, obrzęki w obrębie twarzy, brak ruchomości w stawach żebrowo-mostkowych, parodontoza i wiele innych. Główne przeciwwskazania które należy tu wymienić to : stany zapalne skóry, skóra mocno naczyniowa, liszaje, przerwanie ciągłości naskórka, czyli wszystkie rany i ranki, nadciśnienie i wiele innych.
Zapraszamy na masaż Katowice
Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu