Masaż miodem

Masaż miodem

Masaż przynosi wiele pozytywnych efektów takich jak: rozluźnia mięśnie, relaksuje, redukuje napięcie i stres, poprawia krążenie krwi i limfy w organizmie, a także zmniejsza ból. Po zabiegu czujemy się rozluźnieni i zrelaksowani. Przez olejki i kremy stosowane podczas masażu, nasza skóra staje się lepiej nawilżona i promienna. Masaże są powszechnie zdane i stosowane, ponieważ mają zbawienny wpływ na cały nasz organizm. Jeżeli chcemy skorzystać z masażu klasycznego, jednak zależy nam na czymś odrobinę innym – musimy udać się na masaż miodem. Łączy on techniki klasyczne, aby lepiej i skuteczniej poprawić nasze zdrowie. Masaże miodem wspomagają pracę gruczołów potowych, a podczas zabiegu uwalniane są szkodliwe substancje zalegające w naszym organizmie.

Masaż miodem działanie miodu

Miód wyciąga toksyny i otwiera pory; dotlenia naszą skórę. Masaż miodem przynosi lepsze efekty niż sauna i peelingi. Jest zabiegiem manualnym a w połączeniu z miodem udrażnia system limfatyczny. Poprawia układ krążenia, hartuje organizm i działa przeciwzapalnie. Szczególnie sprawdza się dla osób z depresją, cierpiących na bezsenność, przemęczonych, z nadpobudliwością nerwową. Jest też dodatkiem do kuracji antynikotynowej. Miód w czasie zabiegu działa odżywczo i regenerująco. Zabiegi zapobiegają powstawaniu cellulitu, redukują blizny i rozstępy. Masaż miodem nie może być stosowany u osób z uczuleniem na miód lub z jakikolwiek z jego składników, z chorobą nowotworową, u kobiet w ciąży, u osób z żylakami i kruchymi naczynkami, u chorych z gorączką.

Masaż miodem jak wygląda zabieg

Zabieg odbywa się na powierzchni skóry, dlatego osoby nadmiernie owłosione zmuszone są do depilacji woskiem około trzy dni przed masażem. Masaż miodem zwany jest też masażem klepanym lub rosyjskim. Dobroczynne właściwości miodu znane są już od dawna. Terapia zaczęła być stosowna w Ameryce Północnej, Rosji i Japonii, rozprzestrzeniając się na prawie cały świat. Od stuleci wiadomo, bowiem, że kosmetyki z miodem i sam miód pomaga utrzymać piękną skórę i włosy. Nawet Kleopatra zażywała kąpieli w mleku i miodzie.

Masaż miodem efekty zabiegu

Podczas masażu miodem skóra szybciej się regeneruje poprzez pobudzenie tkanek podskórnych i mięśni. Masaż wykonuje się najczęściej miodem lipowym lub wielokwiatowym, podgrzanym do temperatury 38 stopni. Miód jest aplikowany na skórę i wklepywany w ciało. Skóra pokryta specyfikiem staje się śliska i klejąca. Zwiększa to doznania podczas zabiegu. Podczas zabiegu miód zmienia kolor, co świadczy o oczyszczaniu organizmu z toksyn i nadmiaru sebum. Koniec zabiegu kończy technika klasyczna.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *