Masaż lomi-lomi

Masaż lomi-lomi – historia masażu

Zabieg masażu zawsze powinien być dopasowany do pacjenta. W zależności od jego stanu zdrowia jak i oczekiwać. Szeroka gama technik masażu pozwala na różnorodność, jednak dopasowanie pod konkretną osobę pozwala na wyciągniecie z zabiegu wszystkich plusów. Masaże pomagają polepszyć nasze samopoczucie. Czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Lepiej pracujemy i mamy więcej wigoru. Szybkie i zabiegane czasy często wprowadzają nas w depresję, dlatego warto zdecydować się na chwilę dla siebie. Od kilku lat w Polsce znany jest masaż leczniczy lomi-lomi. Pochodzi z Hawajów, gdzie lomi-lomi oznacza ugniatanie, naciskanie, pocieranie i pracę nad zewnętrzną i wewnętrzną stroną. Drugie znaczenie to: dotyk aksamitnej łapy kota. Podwójne słowo „lomi” podkreśla, jakość i siłę nacisku.

Masaż lomi-lomi – wskazania do masażu

Masaże lomi-lomi na Hawajach były traktowane, jako uzdrawianie. Wykonywane były na kamiennych ołtarzach w świątyniach i trwały nawet kilka godzin. Zabieg wykonywany jest na całym ciele. Ma za zadanie obniżyć napięcie mięśni i pousuwać wewnętrzne blokady. Ulecza naszą psychikę poprzez masowanie mięśni, stawów i ścięgien. Masażyści wierzą, że każde złe doświadczenie powoduje intuicyjne stwardnienie naszego ciała. Stajemy się skorupą. Nerwowy tryb życia wzmaga naszą potrzebę dotykania. Stres niszczy nasz organizm i na dłuższą metę nie da się z nim funkcjonować. Dotyk i masaż daje odprężenie i usuwa z organizmu negatywne emocje. Masaż lomi-lomi pomaga przy schorzeniach kręgosłupa, bólach głowy, problemach z krążeniem, bezsennością, depresją, z nerwicami. Zaspokaja naszą potrzebę dotyku. Masażysta dotykiem usuwa nasze psychiczne urazy z przeszłości. Oddziaływania się na wszystkie strefy: umysłową, cielesną i duchową.

Masaż lomi-lomi – przebieg masażu

Masaż lomi-lomi uczy nas zaakceptować i pokochać własne ciało. Takie jest nam dane i wcale nie jest za małe, duże czy za chude lub grube. Akceptacja i świadomość pomogą nam uzyskać samo uzdrowienie. Jeżeli dobrze czujemy się z samym sobą, wówczas jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Pokój do masażu jest przytulny i dobrze ogrzane. Zabieg trwa nawet do dwóch godzin. Pacjent okryty jest ręcznikiem, bez ubrania i biżuterii. Przed masażem odbywa się rozmowa, podczas której masażysta dowiaduje się o naszych dolegliwościach. Ocenia on nasz stan i usuwa blokady emocjonalne. Dotykając naszego ciała czuje stwardniałe mięśnie, czyli nasze zmartwienia. Pacjent leży na stole i słyszy hawajskie pieśni. Dźwięk kieruje nasze myśli w dobrą stronę, aby odzyskać psychiczną równowagę. Uciskanie określonych punktów powoduje, że zapadamy w półsen.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *