Masaż lodem

Masaż lodem

Prawidłowo przeprowadzony masaż nie może przynieść skutków ubocznych, dlatego też tak ważne jest dopasowanie rodzaju zabiegu do potrzeb pacjenta. Siedzący tryb życia, zła postawa ciała i ciągłe wykonywanie tych samych ruchów z biegiem czasu stwarza nam ból. Mięśnie i stawy stają się obolałe, krążenie krwi i limfy staje się powolne, organizm zawiera wiele toksyn. Skóra traci blask, elastyczność i koloryt. Nasz poziom frustracji i niezadowolenia jest już prawie na pograniczu depresji. Wówczas radzę skorzystać w masażu. Wybór techniki jest kwestią indywidualną, jednak poprzez wybór wykwalifikowanego masażysty będziemy w dobrych rękach. W obecnych czasach poziom frustracji i poirytowania sięga zenitu. Dobrze czasem udać się do gabinetu odnowy biologicznej, który pomoże nam się zrelaksować i odprężyć.

Masaż lodem na czym polega?

Masaż lodem polega na przykładaniu kostki lodu do poszczególnych miejsc na ciele. Zabieg początkowo może wydawać się nieprzyjemny, jednak już po chwili okazuje się komfortowy i bardzo relaksujący. Masaż lodem można wykonywać na całym ciele rozpoczynając od twarzy i kończąc na stopach. Cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Przed zabiegiem nie możemy być zziębnięci; musimy być nam ciepło. Wszystkie ruchy lodem odbywają się w kierunku serca, jednak nie można go w okolicy serca zaczynać. Szukając relaksującego masażu warto zdecydować się wtedy na skorzystaniu z masażu lodem. Pobudza on układ nerwowy, pomoże w walce z cellulitem, wspomoże pracę serca jak i pozytywnie wpłynie na układ oddechowy. Jest niezastąpiony dla osób dbających o zdrowie i dobrą formę.

Masaż lodem na co wpływa?

Masaż lodem regeneruje mięśnie i poprawia jędrność skóry. Jest coraz częściej serwowany w gabinetach odnowy biologicznej jak i salonach rehabilitacyjnych. Posiada walory lecznicze i ma bardzo szerokie zastosowanie. Krioterapeutyczny zabieg działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, redukuje tkankę tłuszczową, idealnie nadaje, jako zabieg dla sportowców. Kontakt ciała z lodem sprzyja dotlenieniu skóry, która uwalnia z organizmu toksyny. Lód sprzyja mikro krążeniu, uelastycznia skórę. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet po porodzie, aby szybciej wrócić do formy sprzed ciąży. Zapraszamy na masaż katowice

Masaż lodem dla kogo?

Masaż lodem sprawdza się także u osób ze zwyrodnieniami stawów. Przy pomocy lodu krew zaczyna szybciej przepływać w organizmie, co pomaga pacjentom z chorobami serca. Zabieg lodem przyspiesza metabolizm, natlenia krew i pomaga w następstwach chorób oddechowych. Zwiększa ukrwienie tkanek okołostawowych, odżywia stawy i pozwala na szybszy powrót do formy.

 

Po więcej artykułów zapraszamy na bloga

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *