Masaż łącznotkankowy

Masaż łącznotkankowy

Masowano już w starożytności, ponieważ już w tych czasach wierzono w pozytywne aspekty takich zabiegów. Sportowców w starożytnej Grecji nacierano oliwkami, by ich zrelaksować się i pobudzić mięśnie, aby mieć jak najlepsze wyniki. Masaż uważano za formę leczniczą i naturalną wspomagającą zdrowie, jednak nie zawsze tak było. Jak pokazuje nam historia, w średniowieczu zaprzestano jakiejkolwiek formy masażu. Trwało to dosyć długo, ponieważ dopiero XVI wiek przyniósł nam powrót do masażu i daleko idących z niego korzyści. Rozkwit medycyny, a w tym fizjologii i neurofizjologii pozwolił na dogłębne przyjrzenie się masażowi jak i poznanie jego technik. Dotykanie i odpowiednie uciskanie skóry jak i tkanek ma na celu odprężenie i relaks, ale także podniesienie naszego stanu zdrowia. Podczas masażu uciskane są różne tkanki, dlatego musimy zdawać sobie sprawę z powagi takich zabiegów. Masaże muszą wykonywać osoby odpowiednio przeszkolone i z ogromną wiedzą, aby nie ucierpiała przy tym osoba korzystająca z zabiegu.

Masaż łącznotkankowy geneza

Masaż łącznotkankowy zajmuje się uciskaniem tkanki łącznej. Masażysta musi być subtelny i posiadać ogromną wiedzę, aby zabieg ten wykonać prawidłowo. Pacjenci po urazach lub kontuzjach najczęściej korzystają z tego rodzaju zabiegu. Pomaga on na powrót nawet do stu procentowej sprawności. Masaż powinien odbywać się z przepisu lekarza, jednak coraz częściej jest oferowany w salonach masaży bez skierowania. Oferta masażu łącznotkankowego pomaga w odchudzaniu toteż szczyci się rozchwytywaniem szczególnie wśród Pań. Masaż łącznotkankowy odbywa się w dwóch fazach. Pierwsza faza dotyczy zagłębiania opuszków palców w tkance i kładzenie na krawędzi powięzi. Druga faza to tzw. „pociągnięcie terapeutyczne” w strefie zmian odruchów. Masowany może odczuwać „ostre cięcie”. Masaż łącznotkankowy jest wykonywany powoli i dokładnie. Podczas zabiegu nie powinien występować ból lub swędzenie. Zabieg łączy technikę skórną, podskórną i technikę powięziową. Zmiany w tkance łącznej są to konkretne działania w kolejności: masaż kości krzyżowej i jej brzegów; następnie masaż okolicy stawu krzyżowo-biodrowego i krętarza kości udowej. Kolejno masaż okolicy wyrostków kolczastych do bocznej strony ciała i okolic mięśni prostownika grzbietu.

Masaż łącznotkankowy podsumowanie

Zabieg kończy masaż brzegów łopatki. Przed zabiegiem pacjent jest rozluźniany w celu zmniejszenia napięcia w tkankach. Masaż łącznotkankowy pozytywnie wpływa na leczenie narządów wewnętrznych, leczenia zaburzeń pracy tarczycy lub też zaburzeń naczyniowych.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *