Masaż klasyczny

Masaż klasyczny – na czym polega ten masaż

Głaskanie, ugniatanie, wyciskanie, rozcieranie, oklepywanie, roztrząsanie, wałkowanie to tylko kilka technik, jakie używa się podczas masażu. To wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze efekty dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Masaż klasyczny jest stosowany już od 3000 lat. Stosowano go z początku w Chinach, jednak obecnie masuje się tą techniką na całym świecie. Masaż klasyczny jest idealnym sposobem na odprężenie. Zwalcza też różne dolegliwości. Jest bardzo popularny i często stosowany. Przed zabiegiem masażu nie wybierajmy się jeść. Najlepiej wykonuje się go 1,5 godziny po jedzeniu. Przed sesją należy wziąć prysznic, aby oczyścić skórę. Podczas zabiegu używane są kremy i olejki, aby zwiększyć poślizg. Pacjent podczas masażu jest nagi, okryty w części intymnej ręcznikiem.

Masaż klasyczny – w taki sposób przebiega ten masaż

Podczas masażu klasycznego wykonuje się głaskanie. Jest to przyległy dotyk ze stałą siłą. Wykonuje się go wewnętrzną stroną dłoni, zaciśniętą pięścią lub palcami. Głaskanie przekształca się w głębokie oraz głaskanie powierzchniowe. Kolejna technika używana w masażu klasycznym to rozcieranie masowanej tkanki. Idealne przy stłuczeniach, zrostach czy skręceniach. Wykonywane jest spiralnie w ruchach kolistych. Największa uwaga jest dla miejsc gdzie brzuśce mięśniowe przechodzą w ścięgna. Wyciskanie najczęściej wchodzi w skład masażu sportowego i drenażu limfatycznego. Jest to silne stałe nasilenie wzdłuż masowanego odcinka. Najdłużej trwa ugniatanie, bo zajmuje około 40% zabiegu. Podczas tego chwytane są mięśnie, aby je uelastycznić. Jest to najmocniejszy element zabiegu. Oklepywanie jest bardzo elastyczne. Uderzanie w tkankę odbywa się z różną siłą. Wpływa pobudzająco lub relaksująco. Nie wykonuje się tej części u osób starszych i dzieci. Wibracja aktywuje mięśnie gładkie i poprzecznie prążkowane. Pobudza włókna mięśniowe. Przyspiesza spalanie materii i podnosi ciśnienie krwi. Roztrząsanie wykonywane jest z małą częstotliwością przy dużej amplitudzie drgań. Szeroko rozstawionymi palcami masażysta wykonuje ruchy na boki bez odrywania dłoni. Na koniec stosuje się wakowanie, czyli połączenie ugniatania, rozcierania i głaskania. Ten energiczny lub powolny ruch działa rozluźniająco lub pobudzająco na tkanki.

Masaż klasyczny – jakie inne techniki można wykorzystać podczas tego masażu

Masaż klasyczny ma techniki lecznicze i relaksacyjne. Wspierany jest poprzez masaż aromaterapeutyczny, ujędrniający. Często przeplata się z zabiegami leczniczymi np. masażem izometrycznym czy drenażem limfatycznym. Masaż klasyczny niesie ze sobą wiele pozytywnych konsekwencji. Polecany dla każdego.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *