Masaż jawajski

Masaż jawajski

Relaks i odprężenie wywiera ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Sfera duchowa i oczyszczenie naszego organizmu z toksyn pomaga nam odzyskać równowagę psychiczną niezwykle ważną w codziennym życiu. Podczas masażu nasz organizm produkuje serotoninę, czyli hormon szczęścia. Nasz umysł i dusza stają się oczyszczone i wolne od zmartwień. Masaż polega na ugniataniu lub gładzeniu skóry i tkanek w nim zawartych. Rodzaj jak i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Odpowiednio przeprowadzony zabieg masażu nie ma żadnych negatywnych skutków dla naszego zdrowia.

Masaż jawajski gdzie szukać?

Należy zawsze korzystać ze sprawdzonych gabinetów masażu i oddawać się w ręce wykwalifikowanych masażystów czy fizjoterapeutów. Przy prowadzeniu badań na temat wpływu masażu na organizm człowieka stwierdzono, że pomaga i przyspiesza leczenie chorób i związanych z nim objawów. Pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, ciśnienie tętnicze, ma działanie antystresowe. Odprężenie i równowagę duchową zyskuje się także przy pomocy akupresury, chińskiej tradycyjnej medycyny a także Ayurvedy. Wszystkie te dziedziny zawiera masaż jawajski, który jest niezwykle relaksujący.

Masaż jawajski na co pomaga

Zabieg ma na celu łagodzenie psychicznego zmęczenia i rozluźnianie napięcia. Masaż jawajski to zabieg na całe ciało. Masowane są koniuszki palców u stóp po same cebulki włosów. Zabieg dodaje nam energii, pozwala się wyciszać. Często wykonywany jest przy muzyce relaksacyjnej. Jest idealny dla osób cierpiących na bezsenność, depresje, stany lękowe. Idealnie odpręża po wzmożonych wysiłkach jak i po trudach dnia codziennego. Masażysta wywiera nacisk na mięsień i utrzymuje go tak długo, dopóki nie poczuje całkowitego rozluźnienia. Masaż najczęściej wykonuje się przy użyciu oleju kokosowego. Jego zapach i konsystencja rozluźnia i przynosi pacjenta w stan relaksacji. Masaż katowice zapraszamy

Chociaż z początku dotyk masażysty wywołuje u nas skrępowanie, to szybko mija i wywołuje same pozytywne emocje.  Filozofia masażu jawajskiego łączy się z duchowością i wewnętrzną harmonią. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów przemęczonych, zestresowanych, cierpiących na bóle mięśni. Masaż jawajski pochodzi z wysp Indonezji. Jest zabiegiem orientalnym zapewniającym głęboki relaks i przywrócenie harmonii.

Masaż jawajski efekty

Po masażu jawajskim nasza skóra młodnieje, staje się sprężysta, rozświetlona i aksamitna. Masaże orientalne odmładzają naszego ducha i pomagają żyć w zgodzie z własnym ja. Masaż jawajski jest pomocny przy leczeniu wielu dolegliwości. Techniki masażu przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

 

Po więcej artykułów zapasamy na blog

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *