Masaż indonezyjski

Masaż indonezyjski

Definicja masażu według fizjoterapeutów mówi, iż są to zespoły ruchów wywierające nacisk na określone tkanki. Odbywa się rytmicznie bez rozciągania skóry. Celem masażu jest leczenie, relaks lub ma on przygotowywać mięśnie do większego wysiłku. Masaż znany był już w starożytności, kiedy to uważano go za naturalną metodę leczniczą. Sportowców w starożytnej Grecji masowano oliwką, by natłuścić i przygotować ich ciało do wzmożonego wysiłku. Zabieg był uzupełnieniem wierzeń religijnych i medycyny naturalnej. Jego rozkwit był bardzo intensywny do średniowiecza, gdzie w ogóle przestał być stosowany. Dopiero w XVI wieku nastąpił powrót do masażu i badaniami nad jego fizjologią. Zajął się tym pewien francuski lekarz, który w swoich pracach naukowych uważał masaż za bardzo pozytywną metodę leczenia. Sposób i techniki masażu zmieniały się wraz z rozwojem nauk fizjologii i neurofizjologii. Czas i obserwacja pokazała jego pozytywne aspekty dla zdrowia człowieka.

Masaż indonezyjski – kto powinien skorzystać?

Jeżeli zależy nam na odprężeniu i zrelaksowaniu się wówczas powinniśmy skorzystać z masażu indonezyjskiego. Pochodzi on z wysp Bali oraz Jawa i łączy różne techniki. Wcieranie aromatycznych olejków w ciało pacjenta wzmaga doznania i odczucie odprężenia. Indonezyjczycy wierzą, że podczas masażu zachodzi proces uzdrawiania poprzez wykorzystanie akupresury i refleksoterapii. Podczas zabiegu odczuwa się delikatność wydobywaną poprzez rytmiczne głaskanie, nacieranie i rozcieranie ciała. Mięśnie i skóra są rozluźnione i stymulowane przez osobę wykonywującą zabieg. Po takim masażu odczuwamy poprawę kondycji skóry, która jest elastyczniejsza, a nasze samopoczucie podnosi ukojenie bólu występującego w mięśniach. Zabiegi wspomagają także krążenie krwi i limfy w organizmie, a co za tym idzie – usprawniają nasz układ odpornościowy i nerwowy. Owa technika masażu jest idealna dla osób czynnie uprawiających sport, lub narażonych na stres. Dzięki niemu możemy rozpocząć walkę z cellulitem.

 

Masaż indonezyjski – dlaczego warto?

Klienci z powodzeniem wybierają masaż indonezyjski, jako formę leczenia kontuzji i urazów. Ostatnie badania wykazały też, że zabieg masażu indonezyjskiego pomaga osobą cierpiącym na bezsenność, gdyż pomaga się wyciszyć i zasnąć. Skupienie masażu w okolicach głowy i szyi pomaga pozbyć się migren i bólów głowy. Zapraszamy masaż katowice. Cały zabieg bardzo pozytywnie wpływa na naszą sferę duchową, emocjonalną oraz fizyczną. Wprowadza nas w zdobywanie harmonii ciała, duszy i umysłu. Masaż indonezyjski obejmuje całe ciało i jest odpowiedni dla każdego, kto potrzebuje relaksu bądź odpoczynku.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *