Masaż hydrofilny

Masaż hydrofilny – kilka słów na temat masażu

Masaż hydrofilny odpowiada za nasz stan fizyczny jak i psychiczny. Szybkie tempo życia, które nas obecnie otacza powoduje nasze zmęczenie, frustracje często nawet stany depresyjne. Potrzeba dotyku i dobrodziejstwa, które z niego płyną są ogromnie ważne dla każdego z nas. To właśnie dzięki masażowi odpoczniemy i zrelaksujemy się. Zadbamy o zdrowie i poprawimy kondycję organizmu. Podczas masażu najczęściej używa się kremów lub oliwek. Ma to dodatkowe plusy, jakim jest aromaterapia. Istnieje jednak jeszcze masaż hydrofilny, w którym używana jest woda.

Masaż hydrofilny – w jaki sposób przebiega masaż

Zabieg wykorzystuje specjalny preparat, który w kontakcie z wodą aktywuje się. Efektem jest aktywowanie enzymów i złuszczanie naskórka. Ludzki naskórek nie przepuszcza wody, dlatego owe preparaty działają wyłącznie na powierzchni skóry. Preparat, o którym mowa to oliwka hydrofilna. Masaż przy jej udziale obejmuje twarz i dekolt. Masaż rozpoczyna się na szyi i prowadzony jest ruchem w górę. Masażysta przechodzi na brodę kierując się w kierunku żuchwy. Następnie dotykane są usta: warga dolna i górna, policzki, uszy, nos i czoło. Na czole uwaga skupia się nieco dłużej. Masowane jest okrężnymi ruchami w formie ucisku. Lekkie uderzenia delikatnie masują tkankę skórną. Oliwka w połączeniu z wodą i preparatem nawilża skórę. Działa regenerująco i powoduje odnowienie i pielęgnację. Masaż hydrofilny poleca się gównie osobom z cerom wrażliwą i odwodnioną. Jest to zabieg stricte pielęgnacyjno-regenerujący. Każdy po nim będzie wyglądał młodziej. Skóra stanie się nawilżona, poprawi się jej kondycję, wygląd, uelastyczni. Zadzieje się to głównie dzięki użytej oliwce hydrofilnej, pudrowi lub lipożelowi. Te nowoczesne preparaty łącząc się z wodą zapewniają aktywizację enzymów. Służą oczyszczaniu skóry bardzo głęboko, dwufazowo. Masaż twarzy odpowiedzialny jest za niwelowanie objawów starzenia się skóry. Wykonywany może być przez specjalistę lub samodzielnie.

Masaż hydrofilny – dlaczego warto skorzystać z tego masażu

Jest idealny w leczeniu porażeń nerwów twarzowych, zmniejszaniu obrzęków, łagodzeniu blizn i bruzd, leczeniu problemów skórnych, chorób dermatologicznych, usuwaniu toksyn, leczeniu pooperacyjnym. Jest jednocześnie drenażem limfatycznym twarzy. Odpowiada za uregulowanie gospodarki wodnej. Ma za zadanie łagodzić napięcie mięśniowe, uspokajać i zrelaksować. Masaż twarzy nie może być wykonywany u osób w ciąży, z liszajem, trądzikiem, z gorączką, opryszczką, z powiększonymi węzłami chłonnymi, ze stanem ropnym migdałków, wysokim ciśnieniem, w zaawansowanej miażdżycy, cierpiące na zakrzepicę, zapalenie żył, z chorobami nowotworowymi.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *