Masaż himalajski

Masaż himalajski – czym jest masaż

Masaż wpływa na nasz stan fizyczny jak i psychiczny. Pomaga nam się odprężyć i zrelaksować. Dzięki niemu możemy uprać się z bezsennością,, depresją a nawet pomaga nam walczyć z nałogami. Odpowiednio dobrany masaż do naszych potrzeb zdecydowanie polepszy stan naszego zdrowia. Zabiegi znane są już od starożytności, dużo wywodzi się z ich kultury i pochodzenia. Najwięcej korzysta się z medycyny masażu z Chin i z Indii. Bardzo intensywnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest masaż himalajski.

Masaż himalajski – w jaki sposób przebiega ten masaż

Rozluźnia on mięśnie ramion, pleców i braków. Wykonuje się go, aby odzyskać dobre samopoczucie umysłowe i fizyczne. Pobudza on metabolizm naszego ciała. Po masażu wzmacnia się nam kręgosłup, ból zostaje zredukowany, mięśnie i napięcia są rozluźnione. Pomaga też przy problemach z niewydolnością krążenia, obrzękach, przykurczach czy chorobach reumatycznych. Nie możemy skorzystać z masażu himalajskiego, jeżeli jesteśmy w ciąży, mamy gorączkę, żylaki, krwiaki, naczyniaki, tętniaki, nadciśnienie, stan zapalny, miażdżyce, menstruację, zapalenie nerwów obwodowych, osteoporozę, zmiany skórne, problemy dermatologiczne, cierpimy na chorobę nowotworową lub jesteśmy po niedawno przebytym zawale. Masaż himalajski wykonywany jest solnymi kulami, idealnie oszlifowanymi z czystej soli himalajskiej. Sól himalajska jest najbardziej czystą odmianą, wydobywaną w Pakistanie. Zawiera głównie sód, cynk, wapń, żelazo, magnez; dlatego jej zabarwienie przechodzi od białego po różowy i ciemnobrązowy.

Masaż himalajski – efekty masażu

Masaż solami działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie i pomaga leczyć trądzik i łuszczycę. Podczas zabiegu jednocześnie wykonywany jest peeling skóry. Skóra dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka staje się jędrniejsza i nawilżona. Masaż himalajski można stosować praktycznie codziennie. Nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Jest on doskonałym detoksem dla naszego organizmu. Po zakończonym masażu na ciało nakładane zostaje ujędrniająco – rewitalizujące masło do ciała. Jego zapach koi i pobudza zmysły. Jest bogate w algi Wakami, morszczyn i koper morski. W ostatnim czasie modne stały się bony podarunkowe na prezent. Masaż himalajski, jako prezent dla bliskiej nam osoby sprawdzi się idealnie. Stanie się niezapomnianym przeżyciem, zostawi skórę oczyszczoną, gładką, odżywioną i pełną energii. Nam pozwoli się wyciszyć i zrelaksować. Będziemy wypoczęci i mieli więcej chęci do pracy. Zwariowane tempo życia nie wpływa pozytywnie na nasz organizm. Coraz częściej jesteśmy przepracowani i przemęczeni. Zabieg masażu himalajskiego idealnie nas odpręży i zrelaksuje.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *