Masaż Hilot

Masaż Hilot – co to za masaż

Masaż jest to zabieg fizjoterapeutyczny, który polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. Ruchy i nacisk na tkanki wykonywany przez masażystę wykonuje się zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek i naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwody do serca. Masaż Hilot pochodzi z Filipin. Jest to prastara forma łącząca tradycję i kulturę filipińską. Jest niezwykle relaksacyjny i terapeutyczny. Redukuje bóle pleców, mięśni, stawów oraz kręgosłupa. Obniża poziom stresu, odpręża i relaksuje nasze ciało. Dzięki niemu lepsza staje się cyrkulacja krwi. Po masażu odczuwamy komfort psychiczny jak i fizyczny. Jesteśmy odprężeni.

Masaż Hilot – przebieg masażu

Masaż Hilot może być wykonywany na stopach. Dzięki niemu będziemy mieć swobodny przepływ energii. Zlikwidowane będą też bóle i napięcia. Pomaga oczyścić organizm z toksyn, usuwa zmęczenie i poprawia, jakość snu. Regularny masaż relaksacyjny stóp przyspieszy nam krążenie krwi i limfy, zregeneruje komórki, zlikwiduje odczuwanie stresów. Dla zabieganych poleca się też masaż aromaterapeutyczny, który łączy dotyk z zapachem. Lepiej zaczyna działać nam układ nerwowy, odczuwamy relaks i odprężenie. Masaż hilot dzieli się na dwie techniki wywodzące się ze Wschodu i z Zachodu. Masaż z Zachodu usuwa skurcze, które występują przez niewłaściwą postawę ciała, złe nawyki, stres, nadmierny wysiłek. Podczas zabiegu usuwane są zaburzenia układu oddechowego i układu krążenia. Znikają bóle i inne dolegliwości. Organizm zostaje pobudzony i sam potrafi walczyć z chorobami i infekcjami. Techniki pochodzące ze wschodu odpowiadają za przepływ energii w naszym organizmie. Mają ją pobudzić wzdłuż kanałów energetycznych. W myśl tego masażu uważa się, że zaburzenie energii wewnętrznej wywołuje ból, choroby, a nasz stan zdrowia się pogarsza.

Masaż Hilot – efekty masażu

Cały zabieg masażu ma za zadanie odpowiednio rozprowadzić energię po ciele. Tam gdzie jest jej za dużo, przenieść ją w miejsca gdzie jej brakuje. Przed masażem odbywa się rozmowa z masażystą, na temat trybu życia, diety, nawyków i problemów. Daje to masażyście obraz naszego fizycznego i psychicznego stanu. Sesja masażu trwa od 30 do 60 minut. Ich częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas sesji pacjent wprowadzany jest w stan głębokiego odprężenia. Redukowane są napięcia i stresy, wady postawy, złe nawyki. Zaczyna znikać depresja, napięcie i stany niepokoju. Układ krążenia, trawienny, oddechowy, wydalniczy, nerwowy i mięśniowo- szkieletowy zaczynają lepiej pracować. Całe ciało odradza się na nowo z idealnie rozprowadzoną energią.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *