Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega ten masaż

Masaż jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi przemęczonych. Pozwala na zrelaksowanie się i odpoczynek. Zapach olejków i kremów wykorzystywanych podczas zabiegów koi nasze zmysły, a muzyka relaksacyjna w tle pomaga nam się wyciszyć i zapaść w błogi półsen. Masaż gorącymi kamieniami jest idealny dla zestresowanych i przemęczonych. Gorące bazaltowe lub marmurowe kamienie rozgrzewają nasze ciało, łagodząc przy tym napięcia mięśniowe. Kamienie są gładkie i dobrze ślizgają się po skórze. Przy ich użyciu czujemy głaskanie poprzez przesuwanie ich wzdłuż ciała. Cała powierzchnia kamienia musi ściśle przylegać do masowanego ciała.

Masaż gorącymi kamieniami – jak przebiega masaż

Przy pomocy kamieni czujemy też rozcieranie okrężnymi ruchami jak i ugniatanie poprzez zbliżanie do siebie dwóch kamieni tworzących fałdkę ze skóry. Masaż gorącymi kamieniami był stosowany w starożytnych Chinach. To stąd czerpana jest wiedza na ich temat. Kamienie rozgrzewane są do temperatury 50 stopni. Rozgrzewa się je w specjalnych podgrzewaczach. Temperatura kamieni dobierana jest indywidualnie do pacjenta. Następnie kamienie wyciąga się z wody i osusza, naciera oliwą. Pacjent przed zabiegiem musi się umyć i zdjąć biżuterię, żeby jego skóra była natłuszczona. Zabieg masażu gorącymi kamieniami trwa od 60 do 90 minut. Podczas zabiegu zimne kamienie wymieniane są na nowe, rozgrzane. Jako pierwsza masowana jest przednia część ciała, następnie tylna. Po zakończonym masażu kamienie są dokładnie myte w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i odpowiednio dezynfekowane. Żeby nie straciły swoich właściwości umieszczane są w słonej wodzie na 20 minut, następnie natłuszczane oliwą z oliwek.

Masaż gorącymi kamieniami – czakry

Kamienie rozmieszczane są na ciele pacjenta zgodnie z filozofią czakar. Opracowana została przez hinduskiego filozofa, który opracował punkty odpowiedzialne za przetwarzanie i odbieranie energii trafiającej do energetycznego pola człowieka. Masaż kamieniami gorącymi ma to otworzyć, aby nie mieć problemów zdrowotnych. Punktów na ciele czakar jest około 300, jednak najważniejsze z nich to: czubek głowy (czakra korony), punkt między brwiami (czakra trzeciego oka), szyja (czakra gardła), na piersiach (czakra serca), czakra splotu słonecznego, u podstawy kręgosłupa (czakra korzenia) i w podbrzuszu (czakra seksu). Masaż gorącymi kamieniami pozytywnie wpływa na układ krwionośny, układ chłonny układ nerwowy, układ mięśniowy i skórę. Masażu nie powinno się stosować u osób z chorobami nowotworowymi, z cukrzycą, z ranami i owrzodzeniami, z nadciśnieniem tętniczym, żylakami, z wadami serca oraz w czasie ciąży.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *