Masaż energetyczny

Masaż energetyczny – na czym polega

Na rynku możemy skorzystać z wielu rodzajów masaży. Istnieją masaże kosmetyczne, lecznicze lub relaksacyjne. Masaże lecznicze to np.: masaż segmentalny, kontrlateralny i ipsilateralny. Masaże kosmetyczne dotleniają, wygładzają, uelastyczniają i poprawiają koloryt naszej skóry. Coraz większa popularnością cieszą się masaże energetyczne, które są delikatne i bardzo przejmie. Pozwalają się odprężyć, zrelaksować i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Masaż energetyczny – przebieg masażu

Działanie masażu energetyzującego opiera się na energii przepływającej przez ośrodki energetyczne w ciele. Czy wraca on harmonię czakr. Najbardziej znane są trzy pierwsze, czyli: muladhara, svadhishthana i manipura. Pierwsza z nich to kolor czerwony i znajduje się u podstawy kręgosłupa. Odpowiada za zdrowie, poczucie łączności z ziemią, witalność, poczucie bezpieczeństwa i ukorzenienie. Jeżeli są problemy w przepływie energii w niej, odczuwamy brak pewności siebie, jesteśmy leniwi, stajemy się materialistami oraz dopadają nas irracjonalne lęki. Ze strony zdrowotnej blokady w tej czakry objawiają się problemami z otyłością, jelitami, chorobami kości i problemami z ciśnieniem. Svadhishthana, jako kolor pomarańczowy wiąże się z organami rozrodczymi. Niezaburzona daje nam swobodę, rozsądek w przyjemności, niezależność i płynność zachowań. Jeżeli energia na tym poziomie jest zaburzona występuje poczucie winy, wyparcie i nieśmiałość. Występują u nas choroby weneryczne, choroby narządów płciowych oraz układu limfatycznego. Czakra Manipura odpowiada kolorowi żółtemu i znajduje się na wysokości splotu słonecznego. Niezaburzona odpowiada naszej energii, skutecznemu działaniu, asertywności i stanowczości. Jeżeli energia źle przez nią przepływa zaczyna brakować nam chęci do pracy, zaczynamy na wszystko narzekać i domagać się od wszystkich uwagi. Stajemy się agresywni i bezmyślni. Zaburzenia energetyczne powodują problemy żołądkowe.

Masaż energetyczny – efekty masażu

Masaż energetyczny znany jest też, jako energetyzujący, wpływa nie tylko na nasze ciało fizyczne, ale i na ciało astralne. Masaż ten ma za zadanie wyrównać krążenie energii witalnej w ciele masowanego. Tam gdzie jest jej za dużo musi zostać uwolniona i przeniesiona w miejsce, gdzie zaczyna jej brakować. Nie może zostać też zakłócony naturalny jej przepływ. Jeżeli energia witalna zostaje zablokowana, wówczas odczuwamy napięcie wewnętrzne, stres, zaczyna występować zaburzenie krążenia krwi i limfy, nie mamy ochoty ani siły na aktywność fizyczną. Przed masażem musimy być rozluźnieni i skoncentrowani.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *