Masaż czekoladą

Masaż czekoladą – na czym polega zabieg

Masażysta poprzez nacisk naszej skóry pobudza ją do działania oraz mięśnie stawy a nawet narządy wewnętrzne. Odzyskujemy sprawność fizyczną jak i psychiczną. Czujemy się zrelaksowani. Nasze doznania zwiększa aromaterapia, czyli pachnące kremy i oliwki używane podczas zabiegów, a także muzyka relaksacyjna puszczana w tle. Pokój czy gabinet masażu zawsze ma przyjemną aurę i wysoką temperaturę żeby potęgować nasz komfort. Masaż czekoladą jest przyjemny i pożyteczny. Pozwala uzyskać nam pozytywne efekty widoczne na naszym ciele, a także przynosi nam ukojenie. Cieszy się coraz większą popularnością. Ma działanie silnie odprężające i regenerujące. Pozytywnie wpływa na krążenie krwi, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zmniejsza cellulit. Wszystko to dzieje się dzięki zawarty w czekoladzie cennym składnikom odżywczym. Znajdują się w niej: lipidy, witaminy z grupy A, B i E, magnez, przeciwutleniacze, wolne rodniki. Cały koktajl witaminowy zapobiega starzeniu się skóry i idealnie ją odżywia.

Masaż czekoladą – przebieg zabiegu

Podczas masażu czekoladą wykorzystywana jest klasyczna technika.Na ciało klienta nakładane są na przemian masy z białej i ciemnej czekolady z dodatkami aromatycznych olejków np. pomarańczowego czy cytrynowego. Po nałożeniu czekolady wykonywany jest masaż poszczególnych partii ciała. Na koniec ciało owijane jest folią i przykrywane kocem na 15-20 minut. Po tym czasie kompres jest odwijany, a czekoladę ściąga się z ciała. Masażowi czekoladą mogą poddać się osoby otyłe, z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ze spadkiem poziomu energii życiowej, w czasie pogorszenia samopoczucia, z bólami stawów i mięśni oraz z cellulitem.

Masaż czekoladą – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg polecany jest też, aby zdobyć odprężenie i relaks. Masaż czekoladą uspokaja, łagodzi stres, poprawia nasz nastrój, pozwala na wprowadzenie nas w stan głębokiego odprężenia, odżywia skórę, poprawia jej koloryt, zmniejsza widoczność cellulitu i rozstępów, poprawia elastyczność skóry, przywraca równowagę między umysłem a ciałem, łagodzi dolegliwości układu nerwowego, oddechowego czy krążenia. Masażu czekoladą nie stosuje się u kobiet w ciąży, z chorobami zakaźnymi, żylakami, chorobami skóry, z gorączką, z nadpobudliwością nerwową oraz z zaburzeniami krążenia. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości przed zabiegiem, należy poinformować o nich masażystę. Przed jakimkolwiek masażem należy zawsze mieć wywiad z masażystą. Wówczas będzie możliwe idealne dobranie rodzaju i techniki masażu do naszych potrzeb. Uzyskamy dzięki niemu relaks i odżywienie w jednym, aby odzyskać harmonię.

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *