Masaż bambusami

Masaż bambusami

Podczas zabiegu masażu odpoczywa nasz umysł, a ciało się intensywnie regeneruje. Spada poziom stresu, czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Kondycja naszego organizmu jest polepszona. Zwiększa się ciśnienie krwi i limfy, lepiej działa nasz układ wydalniczy i trawienny. Chwila dla siebie należy się każdemu, zwłaszcza w tych zabieganych czasach. Przed rozpoczęciem masażu, fizjoterapeuta powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad. Po tej czynności wiadomo, jaka technika i rodzaj będzie dla nas najlepszy. Większość masaży znana jest już od starożytności. Technika ich jest stale wzbogacana i urozmaicana. Ciekawą formą zabiegów jest masaż bambusami

Masaż bambusami przebieg zabiegu

Przed zabiegiem masażysta rozgrzewa łodygi bambusa o różnych przekrojach i długościach. Kijami rozmasowywane i wałkowane są napięte mięśnie, likwidowany jest ból i wspomagane krążenie. Podczas masażu używane są olejki, które wprowadzają nasze zmysły do aromaterapii. Zwiększa to nasz relaks i odprężenie. Masaż bambusami najczęściej połączony jest z innymi formami terapii takimi jak: chińska medycyna, medycyna indyjska, masażem tajskim, drenażem limfatycznym, siatsu – starożytną sztuką uzdrawiania dotykiem. Podczas masażu bambusami masowane jest całe ciało. Rozpoczyna się od stopy, kieruje w górę aż do karku i kończy na drugiej stopie.

Masaż bambusami rodzaje kijów

Różne kije bambusowe używane są do odpowiednich mięśni i miejsc na ciele. Zabieg masażu bambusami trwa około godziny. Większymi pałeczkami masowane są duże obszary na ciele, natomiast do mniejszych używane są szczoteczki i miotełki. Po masażu bambusami czujemy się odprężeni, a napięcie mięśniowe znika. Efekty widoczne są i utrzymują się nawet kilka dni. Zabiegi pomagają uporać się z bólami pleców, migrenami, chorobami układu oddechowego, z zapaleniem stawów. Zwalczają długotrwały stres i przemęczenie, bóle ciała, zmiany skórne, złe samopoczucie, depresje. Masowani nie mogą mieć choroby w stanie zapalnym, krwotoków lub być w grupie ryzyka, ran i blizn we wczesnym stanie rozwoju, być w ciąży, mieć nowotworów i powiększonych węzłów chłonnych.

Masaż bambusami efekty masażu

Podczas masaży wykorzystywana jest roślina bambus, ponieważ bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Bambus ma właściwości bakteriobójcze i nie podrażnia skóry. Pałeczki bambusa są lekkie i wytrzymałe. Przy ich pomocy masowane mogą być także tkanki głębokie. Dzięki masażowi bambusami zwalczany jest cellulit, skóra staje się odżywiona i zregenerowana. Można go traktować, jako lifting twarzy jak i sposób na modelowanie sylwetki. Przydatny dla sportowców jak i dla nieaktywnych fizycznie.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *