Masaż balijski – krótki opis
Depresja, bezsenność, przemęczenie, brak wigory i chęci do życia to stany, które mogą zostać zwalczone przy pomocy zabiegu masażu. To, na jaki się zdecydujemy zależy od nas oraz od stanu naszego organizmu jak i ducha. Masaż pomaga nam się wyciszyć i zrelaksować. Klemy i olejki używane podczas zabiegu ujędrniają skórę i koją zmysły. Relaksacyjna muzyka słyszana w tle zwiększa doznania. Masaż balijski jest zabiegiem łączącym w sobie kilka technik masaży azjatyckich. Jest połączeniem metod z Chin i Indii. W Europie masaż balijski jest najczęściej wybieraną techniką, wywodzącą się z wysp jawa i Bali. Ma sprawić, że poczujemy harmonię ciała i duszy.
Masaż balijski – na czym polega
Poprzez naciskanie określonych części ciała poprawia się krążenie krwi i limfy. Energia ma swobodny przepływ. Masażysta dotyka naszego ciała, gładzi je, uciska, rozciąga, rozciera. Osoba czuje spokój i zrelaksowanie. Masaż wykonywany jest dłońmi i przedramionami. Precyzyjne ruchy masażysty wpływają na odblokowanie kanałów przepływu energii w organizmie. Odzyskujemy stan równowagi psychicznej i fizycznej. Masaż balijski najczęściej odbywa się na materacu albo miękkiej karimacie, w pozycji siedzącej lub leżącej. Jednym z ważniejszych jego elementów są olejki eteryczne odpowiedzialne za aromaterapię. Zapachy podczas zabiegu to róża, jaśmin, ylang-ylang. Dzięki używaniu olejków możemy się bardziej wyciszyć i poprawić przemianę materii. Skóra staje się pobudzona, jędrniejsza i młodsza. Masaż balijski zawsze odbywa się wraz z muzyką relaksacyjną. Najczęściej są to pieśni z indonezyjskich wysp. W pomieszczeniu zapalone są kadzidła. Masaż balijski jest dostosowany do potrzeb pacjenta. Siła nacisku jak i jego intensywność jest dobierana indywidualnie. Około dwie godziny przed masażem nie należy jeść. Podczas masażu najlepiej mieć na sobie wygodne ubranie, lub być okrytym ręcznikiem. Po skończeniu masaży zaleca się około piętnastominutowy odpoczynek.
Masaż balijski – wskazania i przeciwwskazania do masażu
Na masaż balijski najczęściej kierowane są osoby walczące z alergiami i astmą, zabiegi pomagają pozbyć się toksyn, zwiększają odporność organizmu. Przyspieszają regenerację po urazach, ponieważ oddziałują na tkankę łączną. Coraz częściej z masażu balijskiego korzystają sportowcy po kontuzjach i przeforsowaniach. Migreny, bezsenność, stany depresyjne także leczone są masażem balijskim. Po zabiegu czujemy się wypoczęci i zrelaksowani. Nasza skóra promienieje i jest jędrna. Z zabiegów muszą zrezygnować osoby ze złamaniami, chorzy na egzemę, grzybicę, z niezagojonymi ranami, w czasie choroby wirusowej lub bakteryjnej, podczas miesiączki, w czasie ciąży.
Zapraszamy na masaż Katowice
Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu