Masaż aparaturowy

Masaż aparaturowy

Masaż aparaturowy. Wybierając się na masaż musimy być świadomi, czego od danego zabiegu oczekujemy. Masaże dzielą się na lecznicze bądź relaksacyjne. Lecznicze to takie, które celowo stosuje się pomocniczo w leczeniu chorób lub ich zapobieganiu; relaksacyjne odpowiadają za naszą aurę, odprężenie psychiczne, stan umysłu i odpoczynek. Zabiegi masażu znane już były w średniowieczu, gdzie sportowcom wcierano oliwkę po lub przed zawodach. W średniowieczu definitywnie skończono z masażami, lecz już XVI wiek przyniósł nam rozkwit i zainteresowanie owymi zabiegami. Obecnie masaż stosuje się w kosmetyce, relaksacji czy w sporcie. Niweluje wiele dysfunkcji ruchowych, pomaga wyjść ze stanów pourazowych, jest nieoceniony przy rehabilitacji po złamaniach czy zwichnięciach. Wysiłek fizyczny lub siedzący tryb życia powoduje zwyrodnienia i bóle kręgosłupa. W takich przypadkach masaż także jest nieoceniony.

Masaż aparaturowy

Najczęściej spotykane metody masażu to masaż wykonywany ręcznie. Coraz częściej stosuje się jednak masaże, przy użyciu, których potrzebne są przyrządy lub specjalna aparatura. Modne stały się zabiegi z wykorzystaniem gorących kamieni, pędów bambusa, pędzli, mis dźwiękowych, świec czy stempli ziołowych. Masaż aparaturowy to najczęściej aquawibron wykonywany przy pomocy urządzenia podłączonego do wody i wytwarzającego drgania. Masażysta masuje urządzeniem całe ciało lub jego część w zależności od potrzeb pacjenta. Masaż aparaturowy to także ultradźwięki. Masaż katowice Przy ich pomocy odbywają się mikro masaże bardzo korzystnie wpływające na nasz organizm. Masaż przy pomocy urządzenia z promieniowaniem podczerwonym wpływać będzie na krążenie krwi, będzie pobudzać przemianę materii jak i zwiększać transport substancji w organizmie. Przy użyciu lasera biostymulującego poprawimy dopływ tlenu do tkanek, rozszerzymy naczynia limfatyczne, a także przyspieszymy przepływ chłonki. Jeżeli zdecydujemy się na biostymulację, wówczas weźmiemy udział w biernej gimnastyce mięśni naszego ciała.

Masaż aparaturowy

Masaż aparaturowy w kosmetyce najczęściej toczy walkę z cellulitem, lecz nie tylko. Najczęściej wyróżnia się mezoterapię bezigłową, sonoferezę oraz jonoforezę. Masażem aparaturowym można w zasadzie nazwać każde urządzenie, przy pomocy, którego jesteśmy w stanie wykonać masaż. Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do wykonywania masaży. Wśród najczęściej stosowanych są: choroby nowotworowe, stan zapalny organizmu, niedawno odbyte operacje chirurgiczne, infekcje bakteryjne lub wirusowe, stan gorączkowy, rany czy przerwania ciągłości skóry.

 

 

Szukasz więcej informacji o innych masażach? Zapraszamy na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *