Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy – opis masażu

Zabiegi masażu pomagają nam odzyskać zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Odprężają i relaksują, często nawet wyciągają nas z depresji. Sposób i forma masażu jest uzależniona od naszych potrzeb. Przed zabiegiem powinien być przeprowadzony wywiad, aby poznać oczekiwania klienta. Muzyka relaksacyjna i olejki eteryczne są istotnym dodatkowym elementem. Ulepszają stan naszej skóry, poprawiają jej jędrność i elastyczność. Stajemy się młodsi fizycznie jak i duchowo. Czasem dzieje się tak, że źle czujemy się w swojej skórze. Naszą zmorą jest cellulit. Kremy i ćwiczenia oczywiście mają za zadanie pomagać, jednak walka z nim jest ciężka i długa.

Masaż antycellulitowy – efekty masażu

Jeśli chcemy rozpocząć walkę z cellulitem warto sięgnąć po tajną broń, jaką jest masaż. Masaż antycellulitowy jest najlepszą metodą walki z cellulitem. Diametralnie zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki, poprawia wygląd pośladków, łydek i nóg. Walka z cellulitem to przede wszystkim poprawienie ukrwienia skóry, aby była elastyczniejsza i jędrniejsza. Cellulit jest zaburzeniem, które polega na tym, że tkanka tłuszczowa rozkłada się nierównomiernie. Gromadzi się ona wówczas najczęściej w biodrach, udach, kolanach czy pośladkach. Cellulit to zaburzenia funkcjonowania tkanki tłuszczowej oraz układu żylno-limfatycznego. Powstaje przez upośledzenie krążenia krwi i limfy w obrębie tkanki podskórnej. Osłabione naczynia źle wyglądają. Niezadbana i nieodżywiona skóra nie jest w stanie usuwać toksyny z organizmu. Źle dotleniona skóra wytwarza obrzęki, utrudniające przepływ płynów. Po zabiegach antycellulitowych skóra staje się sprężysta.

Masaż antycellulitowy – rodzaje masażu

Masażem antycellulitowym możemy nazwać: masaż podciśnieniowy body-shaping (wykonywany głowicą wyposażoną w kulki, wygładzają i uelastyczniają skórę, zmniejszają obrzęki i nadmierną tkankę tłuszczową); drenaż limfatyczny (masaż uciskowy wykonywany przez masażystę lub urządzeniem, poprawia metabolizm, przyspiesza oczyszczanie się organizmu z toksyn, usprawnia przepływ krwi i limfy, likwiduje obrzęki i uczucie zmęczonych nóg); dynamiczny masaż antycellulitowy (manualny, bezbolesny, dobierany indywidualnie, świetnie modeluje uda, pośladki, talię i brzuch, pomaga pozbyć się nadwagi i odzyskać jędrność ciała); endermologia (masaż całego ciała urządzeniem ze specjalnymi ruchomymi rolkami, pacjentka ubiera specjalny strój, co jest ochroną dla ciała i lepszym poślizgiem dla maszyny, idealnie wpływa na poprawę krążenia, usuwa nadmiar wody z organizmu). Wybór masażu antycellulitowego jest indywidualną sprawą, dobraną według potrzeb.

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *