Masaż ajurwedyjski

Masaż ajurwedyjski

Masaż są o zespoły ruchów wywierający ucisk na tkanki. Rękami masażysty lub akcesoriami wywierana jest określona siła na ciało pacjenta zgodnie z przebiegiem naczyń, tkanek i mięśni. Masaż relaksuje i odpręża. Jest to idealna forma odpoczynku dla zapracowanych i zabieganych. Pomaga walczyć z bezsennością oraz depresją. Wycisza i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Odprężony umysł lepiej pracuje i ma lepsze pomysły. Wyciszenie pomaga nam cieszyć się zdrowiem i młodością ducha. Masaż ajurwedyjski wywodzi się ze starożytnej medycyny hinduskiej. Zabiegowi poddane jest całe ciało, lub jego część. Masaż ajurwedyjski rozwijał się w Indiach i przede wszystkim opiera się na potrzymaniu jak najlepszego stanu zdrowia. Masażyści tej dziedziny wieżą, że choroba jednej części ciała dotyka całego organizmu. Stan wewnętrznej równowagi jest zaburzony. Świadomość swojej choroby to początek terapii.

Masaż ajurwedyjski jak wygląda?

Podczas masażu używane są olejki ziołowe. Masowana jest głowa i warz, klatka piersiowa, brzuch, plecy. Olejki ziołowe w połączeniu z masażem działają korzystnie na skórę. Odżywiają ją i dodają jej blasku. Masaż trwa około godziny i często jest wykonywany przez dwie osoby jednocześnie. Podczas jednego zabiegu pacjent jest układany w aż siedmiu pozycjach. Ruchy masażystów są spokojne, kojące i rytmiczne. Po zabiegu olejek spłukiwany jest w gorącej kąpieli. Według filozofii hinduskiej nasze ciało powstało z pięciu żywiołów: wody, ognia, powietrza, ziemi i eteru. Każdy z nas stworzony jest z nich w różnych proporcjach, dlatego jedni są spokojni, a inni wybuchowi. Masaż ajurwedyjski pomaga ukoić nerwy, poprawić krążenie krwi i limfy, polepsza stan skóry, reguluje pracę układu pokarmowego, doje ulgę przy zrostach, zmniejsza opuchlizny. Mimo, że przynosi nam wiele korzyści nie zawsze może być stosowany.

Masaż ajurwedyjski dla kogo?

Masażu ajurwedyjskiego nie powinni mieć osoby po zabiegach chirurgicznych, kobiety w ciąży, osoby z chorobami zakaźnymi, z chorobami serca, z wysokim ciśnieniem, przeziębione i z gorączką. Podczas zabiegu połączone jest klika technik masażu. W zależności, co nam dolega i czego potrzebujemy powinniśmy decydować się na abhayanga (masaż całego ciała przywracający równowagę w organizmie); sziroabhyanga (masaż głowy); garshanam (masaż peelingujący); Pinda Sveda (masaż z wykorzystaniem stempli ziołowych); masaż stopami. Przed każdym zabiegiem masaży powinniśmy mieć przeprowadzony wywiad z masażystą. Wówczas zdecyduje on, który rodzaj będzie dla nas najlepszy i z którego wyniesiemy jak najlepsze efekty.

 

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *