Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga. Ciągły stres, bardzo szybkie tempo życia, gonitwa i nadmiar informacji to tylko część rzeczy, które, na co dzień utrudniają nam życie i powodują zmęczenie psychiczne. Aby odpocząć i porządnie się zrelaksować już w starożytności odkrywano pozytywne skutki masażu. Forma, rodzaj i częstotliwość dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wyróżniane są masaże lecznicze i relaksacyjne. Oczywiście ich właściwości się między sobą przeplatają, dlatego każdy masaż ma wiele pozytywnych wpływów na nasz organizm. Pobudza, uspokaja i odmładza. Masaż Abhugana można nazywać duchowym przeżyciem, mającym na celu relaks, odpoczynek, poprawę samopoczucia, usunięcie negatywnych emocji jak i substancji z organizmu. Już pojedyncza sesja usuwa apatię i przywraca nam chęć do życia.

Masaż Abhyanga wykonanie

Zabieg wykonuje się przy pomocy ziołowych olejków ajurwenda. Polega i wierzy w splot kanałów energetycznych w naszym ciele. Owe czakry odpowiadają za przechowywanie i odbieranie energii, oraz korzystanie z niej. Indyjscy mędrcy wierzą w siedem kanałów: czakra splotu słonecznego (dwa palce nad pępkiem); czakra korzenia (okolice kości ogonowej); czakra sakralna (górna część kości ogonowej); czakra serce (klatka piersiowa); czakra gardła (obszar między krtanią a gardłem); czakra trzeciego oka (środek czoła); oraz czakra korony (czubek głowy). Poprzez głębokie i relaksujące ruchy masażysty zastała energia ma się poruszyć i stworzyć swobodny jej przepływ. Odblokowanie tego to kluczowa sprawa dla tego rodzaju masażu. Masaż Abhyanga poprawia krążenie krwi.

Masaż Abhyanga zastosowanie

Organizm oczyszcza się z toksyn. Wraca nam chęć i energia do życia. Regularne sesje powodują zmniejszenie tkanki tłuszczowej jak i poprawę elastyczności skóry. Zabiegi mają także aspekt leczniczy, ponieważ zwiększają zakres ruchów jak i elastyczność stawów. Udrożniają i usprawniają żyły i arterie. Masowanie poprawia układ trawienny, pozytywnie wpływa na wątrobę, układ moczowy, jelito cienkie. Ma dobry wpływ na artretyzm, reumatyzm, migreny, bóle pleców, bóle głowy. Uspokaja psychicznie, emocjonalnie i pozwala się wyciszyć. Organizm i skóra wygląda młodziej i promienieje. Zdrowie psychiczne jest na bardzo wysokim poziomie, co niweluje nam problemy emocjonalne. Fizycznie także czujemy się sprawniejsi, ponieważ rozruszane kości, stawy i mięśnie zaczynają lepiej funkcjonować. Masaż katowice Zabiegi usuwają ból i zaspokajają potrzebę troskliwego dotyku. To lekarstwo na wszelkiego rodzaju problemy emocjonalne. Masaż może być wykonywany również przez dwie osoby i trwa około 60 minut.

 

Szukasz więcej informacji o innych masażach? Zapraszamy na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *