Japoński rytuał masażu twarzy

Japoński rytuał masażu twarzy – na czym polega

,,Droga do naturalnego piękna” – w języku japońskim to właśnie oznacza masaż twarzy. Jego historia sięga już XV wieku i według legendy japońskiej masaż ten przeznaczony był tylko dla rodziny cesarskiej oraz dla najbogatszych i najszlachetniejszych rodzin w kraju wiśni. Ściśle związany z pojęciem Medycyny Orientalnej polegającej na hamowaniu przyczyny a nie tylko leczeniu objawów choroby.

Japoński rytuał masażu twarzy – w jakim celu wykonujemy

Bazuje na Anmie, gdzie (An) oznacza nacisnąć a (Ma) pocierać. Anma powoduje poprawę krążenia, zmniejsza napięcia przez co możliwe jest uzyskanie głębokiego relaksu oraz odmłodzenie organizmu. Korzystnie działa na układ nerwowy, który często jest bardziej obciążony i dłużej się regeneruje niż układ mięśniowo-szkieletowy. Japoński masaż twarzy działa jak głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu czego wynikiem jest zdrowe i silne ciało.Masaż twarzy składa się z czterech etapów, gdzie po zakończeniu terapii wszelkie przyczyny choroby powinny być zniwelowane.

Japoński rytuał masażu twarzy – przebieg

Pierwszy etap to relaks. Masażystka wykonuje masaż karku, szyi i dekolcie powodując tym rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy. Pozwala nam to na zmniejszenie napięcia w obrębie oczu ,ust i czoła. Wynikiem czego najczęściej jest stres, który w dzisiejszym świecie jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dodatkowo wykorzystywane są ciepłe ręczniki, które owija się wokół twarzy aby maksymalnie rozluźnić i zrelaksować ciało. Kolejnym etapem masażu jest drenaż limfatyczny, połączony z akupresurą, gdzie pobudzane są wybrane punkty na twarzy. Drenaż wykazuje działanie przeciwobrzękowe. Dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami, które często są wynikiem kolejnej nie przespanej nocy. Pozbycie toksyn korzystnie wpływa na kondycje skóry, która po zabiegu wydaje się młodsza i promienna. Niestety jeśli drenaż nie przynosi zamierzonych efektów może być to skutkiem poważniejszych problemów zdrowotnych. Trzecim etapem masażu jest lifting. Wykonuje się tu głównie szybkie techniki takie jak rozcieranie, drobienie i oklepywanie twarzy. Skupiając się głownie na miejscach najbardziej newralgicznych. Końcowym etapem masażu są techniki akupresurowe twarzy. Odpowiednia stymulacja punktów odpowiedzialnych za organy wewnętrzne korzystnie działa na ich funkcjonowanie.

 

Zapraszamy na masaż Katowice

Po więcej informacji zapraszam na blog o masażu

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *